banner6

Tıp-İş: Dürüst'ü onurlu davranmaya ve istifaya davet ederiz

banner37

Kıbrıs  Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş), dün doktorlara ilgili sarf ettiği sözlerden dolayı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ü eleştirdi ve “Televizyon ekranlarında bir meslek grubuna bu şekilde karalama yapan bir bakanın devlet yönetiminde yeri yoktur. Kendisini onurlu davranmaya  ve istifaya davet ederiz” dedi.

Tıp-İş: Dürüst'ü onurlu davranmaya ve istifaya davet ederiz
banner99

Sendika tarafından yapılan yazılı açıklamada, Dürüst’ün “Dünya kadar doktor vardır, bugün kliniğinde kullandığı ilacı her akşam hastaneye gidiyor ve kasa kasa arabasına koyuyor. Elimde resim de vardır, konuşma da vardır” dediği savunuldu ve bu açıklama ile bütün kamu hekimlerinin suçlandığı kaydedildi.

banner134

Dürüst’ün daha sonra yaptığı yazılı açıklamada özetle “ tek bir hekimi kastettim” ifadesini kullandığına da yer verilen Tıp-İş açıklamasında, hekimlerin Dürüst’ü protesto etmek için görevlerini siyah kurdeleler takarak yapacakları duyuruldu.

Dürüst’e bilgisinde suç teşkil eden  belgeler varsa bunları derhal gerekli mercilere verme çağrısında da bulunulan açıklamada şöyle denildi:

“Ortada bir suç varsa bunun gereğinin yapılması gerekmektedir. Kaldı ki devletin bakanı olarak suç teşkil eden belgeleri saklamış olması da en hafif tabirle fiyaskodur.”

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104