Tıp-İş Girne Akçiçek'teki yetersizliklere dikkat çekecek

banner37

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş), büyük bir nüfusa hizmet veren Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nin eksik hekim, hemşire ve personel kadroları ile  yetersiz fiziki koşullarda  hizmet vermeye çalıştığını belirtti.

Tıp-İş Girne Akçiçek'teki yetersizliklere dikkat çekecek
banner90
banner8

Sendika Başkanı Sıla Usar yaptığı yazılı açıklamada,  2. basamak sağlık hizmeti veren hastane olduğu iddia edilen Akçiçek Hastanesi’nin, kritik, komplike, acil hastalara hizmet vermekte yetersiz kaldığını belirtti

Usar, 1975 yılında hizmete giren 1996 yılında yeni bir bina ile hizmet vermeye devam  eden  70 yataklı hastanede 2003 yılında 23 doktor hizmet verirken bugün doktor sayısının 17’ye kadar düştüğünü ifade etti

banner134
Usar, 2011 yılındaki nüfus sayımına göre Girne  nüfusunun  70 bine  yakın olduğu  üniversiteler ve turistik merkezlerin  bu sayıyı çok daha artırdığını, yaz aylarında nüfusun  daha da arttığını kaydetti.

Son bir yılda hastaneden 10 hekimin kaybedildiğini belirten Usar, “Bu kadar büyük bir nüfusa Girne Dr. Akçiçek Hastanesi eksik hekim, hemşire ve personel kadroları ile yetersiz fiziki koşullarda hizmet vermeye çalışmaktadır” dedi.

Usar, Girne Dr Akçiçek Hastanesi’ndeki sorunları kamuoyuyla paylaşmak üzere sendikanın yarın saat 10.00’da Akçiçek Hastanesi giriş kapısında  basın açıklaması yapacağını duyurdu.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75