Tıp-İş'e bir destek de DAÜ-SEN'den

banner37

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN), Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası’nın (Tıp-İş) ülke genelinde tüm hastane ve sağlık merkezlerinde aciller dışındaki poliklinik ve ameliyat hizmetlerini durdurduğu eylemine destek belirtti.

Tıp-İş'e bir destek de DAÜ-SEN'den
banner90
banner8

DAÜ-SEN’den yapılan açıklamada, Tıp-İş ile dayanışma belirtilerek, Sağlık Bakanı Sucuoğlu “grev kırıcılığına soyunmakla” suçlandı, bu tutum kınandı.

banner134
Böl ve yönet taktiğinin kimseye faydası olmayacağı, aksine halka büyük zarar vereceği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Görevi sağlık sistemindeki sorunlara çözüm üretmek olan Sağlık Bakanı’nın hukuka aykırı şekilde grev kırıcılığına soyunmasını ve hekimleri birbirine düşürme girişimini şiddetle kınıyoruz. Sayın Sağlık Bakanı’nı hukuk tanımaz bu yoldan derhal geri dönmeye ve kangrenleşen sorunlara kararlılıkla çözüm üretme adına Tıp-İş ile masaya oturmaya davet ederiz. Ülkemizdeki sefil sağlık sistemini düzeltmek adına mücadele veren kamuda örgütlü hekimlere bu yolda atacakları her adımda desteğimiz tam olacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75