banner6

Yatağınızın yanına koyduğunuz limon size iyi gelecek

banner37

"Limonun yüksek C vitamini seviyesi nedeniyle faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu besini salatalarımıza ekliyoruz, balığa sıkıyoruz, suyumuza katıyoruz, içeceğini yapıyoruz, çayımıza katıyoruz… Peki limonu hiç yatağınızın yanına koymayı düşündünüz mü?"

Yatağınızın yanına koyduğunuz limon size iyi gelecek
banner99

Gerginliği azaltıyor, rahatlatıyor

Narenciye aroması sinir sistemini yatıştırıyor, kaygıyı azaltıyor ve zor bir günün ardından gerginliği gidermeye yardımcı olur. Odanızda bir kaba limon yağı koyabilir ya da yağınız yoksa başucunuza bir parça limon koyabilirsiniz.


Konsantrasyonunuz ve dikkatiniz artacak

Limonun bir başka şaşırtıcı özelliği daha var. Her gün aromasını teneffüs etmek, kişilerin konsantrasyonunu arttırıyor, zihinsel aktiviteleri ve hafızayı geliştiriyor. Konuyla ilgili yapılan araştırmalar, iş yerlerinde limon kokusu olan kişilerin daha az hata yaptığı sonucuna ulaştı.


Ruh halini iyileştiriyor

Limon esansiyel yağı, depresyon için kanıtlanmış bir çaredir. Ruh halinizi iyileştirmek istiyorsanız limon yağından ya da daha basit bir yöntem olan başucunuza bir parça limon koymaktan yardım alabilirsiniz.

Yatağınızın Yanına Bir Limon Parçası Yerleştirirseniz Ne Olur


Böcekleri uzak tutuyor

Karıncalar, sinekler, sivrisinekler ve diğer böceklerin limon kokan bir evde kalmaları pek olası değildir. Eğer evinizde haşerelerden herhangi biri varsa kimyasal ilaçlar kullanmak yerine limondan yardım alabilirsiniz. En etkili sonuç için bir limona karanfilleri batırın ve bu şekilde kullanın.


Havayı mikroplardan arındırıyor

Limonun sadece hoş bir aroması değil, aynı zamanda bakterisit özelliği de vardır. Odadaki havayı temizlemeye ve daha rahat nefes almaya yardımcıdır.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104