banner6

YDP: Devlet eli ile zehirlendik

banner37

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkan Yardımcısı Turan Büyükyılmaz, hükümetin, Devlet Laboratuarı’nın yanmasından sonra, tarımsal ürünlerin denetiminde 6 ay boyunca “P Ölçüm Belirsizliği Yöntemi” uygulayarak insanlara zehirli sebze ve meyve yedirdiğini ve insan sağlığıyla oynamayı alışkanlık haline getirdiğini savundu.

YDP: Devlet eli ile zehirlendik
banner8

Büyükyılmaz partisi adına yaptığı yazılı açıklamada, limit üstü ve standart dışı ilaç uygulamasının, ülkede artık kangrenleşmiş bir sorun olduğunu, bazı üreticilerin, sırf “limit üstü ilaç kullanımına engel olmaya çalıştı” diye geçmişte bir bakanı görevden aldırmayı dahi başarabildiğini iddia etti.

KKTC’nin bu yüzden dünyada kanser vakalarına en çok rastlanan ülke konumunda olduğunu ve bunun ilk sorumlusunun beceriksiz politikacılar olduğunu öne süren Büyükyılmaz, “Meclis kürsüsünde bizzat Tarım ve Sağlık Bakanları tarafından açıklanan ve savunulan bu uygulama ile anlaşılıyor ki, tüketiciler Devlet eli ile 6 ay boyunca zehirlenmişlerdir” ifadelerini kullandı.

Ülkede yetiştirilen gıda ve sebzelere güvenin son derece az olduğuna ve alışverişin Güney Kıbrıs’a kayacağına da dikkati çeken Büyükyılmaz, hükümetin bir an önce Devlet Laboratuarını faaliyete geçirmesi ve ilaç denetimini sıkılaştırması gerektiğini belirtti.

banner134

Büyükyılmaz, bu tip ilaçları standart dışı kullanan üreticiler için cezaların ağırlaştırılması gerektiğini de belirterek, ziraat mühendisi istihdamı için yeni kadro açılması ayrıca, organik tarım için özel teşvikler uygulanması gerektiğini de ekledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104