banner6

YDP: Hükümet özel hastane lobisinin etkisinde

banner37

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreter Vekili Okan Erdemsiz, mahkeme kararıyla sağlıkta ikinci iş yasağının uygulamaya geçeceği 1 Ağustos tarihi yaklaşırken, Devlet hastanelerinden hekim istifalarının artarak devam etmesinin son derece üzücü olduğunu kaydetti.

YDP: Hükümet özel hastane lobisinin etkisinde
banner151

Erdemsiz, hükümeti “bir an önce özel sektöre aktardığı kaynağı keserek, bu parayı kendi hastane ve doktorların özlük haklarının iyileştirilmesi için harcamaya” çağırdı.

Erdemsiz, yaptığı yazılı açıklamada, istifaların devlet hastanelerini iyice batağa sürükleyip işlevsiz hale getireceğini savundu.

Hükümeti özel hastanelere çok fazla ödeyerek “savurgan” olmakla eleştiren Erdemsiz, “devletin bu kaynağı hastanelerin ve sağlık görevlilerinin özlük haklarını iyileştirmek, eksikleri gidermek ve doktor ücretlerini biraz daha normalleştirmek için kullanması gerekir” dedi.

“Meclisin üçte biri doktor”

Meclisin üçte birinin doktor-milletvekili olduğu bir dönemde sağlık sektörünün içine düştüğü krizin, ülke için en büyük paradokslardan biri olduğunu kaydeden Erdemsiz, hükümetin özel hastane lobisinin etkisinde olduğunu savundu.

“Evlerine dönecekleri için, özelde yer ayarlıyorlar”

Erdemsiz, “bazı milletvekillerinin ilk seçimlerde evlerine döneceğini anladıkları için şimdiden özel sektörde kendilerine yer ayarladıklarını” iddia etti.

Erdemsiz, Hükümetin “KKTC tarihinin gelmiş geçmiş en beceriksiz hükümeti” olarak anılacağını da savundu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 15:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110