banner6

YDÜ Hastanesi'ne 70 milyon TL ödenecek

banner37

Bakanlar Kurulu, Sağlık Bakanlığı'nın Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne olan borcunun ödenmesi için sunulan önergeyi onayladı.

YDÜ Hastanesi'ne 70 milyon TL ödenecek
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Sağlık Bakanlığı'nın Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi'ne olan borcunun ödenmesi için Bakanlar Kurulu'na sunduğu önerge onaylandı.

YDÜ Hastanesi'ne olan 65 milyon TL’lik borcun faizleriyle birlikte ödenebilmesi için Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı'ndan 20 ve 50 milyon TL, yani toplamda 70 milyon TL talep etmişti.

KIBRIS Gazetesi'ne konuşan Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu önergelerin önceki gün Bakanlar Kurulu'nda görüşülüp onaylandığını açıkladı.

Sucuoğlu, şimdi de konunun Maliye Bakanlığı'nda olduğunu ve Maliye Bakanlığı'nın konuyu mali anlamda değerlendirip ona göre bir çözüm üreteceğini belitti.

Havutçu: Gerekeni yapacağız

Maliye Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Havutçu ise Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararın kendilerine ulaşmasının ardından gerekeni yapacaklarını söyledi.

Havutçu, "Bakanlar Kurulu'nun gündeminde olan önergeler vardı. Onların elimize ulaşmasını bekliyoruz. Ulaşmasının ardından gereken yapılacaktır" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 09:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104