Sakin anlarda iyiydiler

Can İPCİOĞLU

Oynadıkları iki karşılaşmada birer galibiyet ve birer beraberlikle 4 puanları bulunan Gençlik Gücü ile Lefke arasındaki maçtan her iki takım birbirlerine üstünlük kuramayarak beraberliğe razı oldular. Karşılaşmanın 11. dakikasında Boateng’in Rahmi tarafından düşürülmesi nedeni ile verilen penaltı kararına itiraz eden Lefke takımı oyuncularının sinirlerine sahip olana kadar geçen 4 dakikalık sürede 4 sarı kart görerek bir anda oyundan düşmeleri beklendi.

Fakat tam aksi oldu ve mor beyazlılar futbol oynamayı tercih edince oyundaki hakimiyet tamamen Lefke’ye geçti. Özellikle orta alanda Semih ve Yılmaz’ın oyunu iyi kontrol etmeleri ve takım arkadaşlarına verdikleri gollük paslar ile golü bulacakları mesajını verdiler. Bu sürede Gençlik Gücü kalecisi Mustafa Dağman, Allen ve Semih’in şutlarına yaptığı hamlelerle gole izin vermemesi takımı adına olumluydu. Yine de bunlara rağmen beraberlik golünü bulmakta geç kalınmadı. Semih’in pasında topla buluşan Yılmaz kalecinin altından çok da süratli olmayan bir vuruşla beraberlik sayısını buldu. Gençlik Gücü savunması eğer bu anda daha atak davranmış olsa idi gol çizgisini geçmeden topu kalelerinden uzaklaştırmayı başarabilirlerdi. Nitekim top yavaş yavaş giderek gol ile sonuçlandı. İlk devrenin sonuna kadar Lefke sahada ne istediğini daha iyi belirleyen bir takım oldu ve neticede başka gol olmayınca karşılaşmanın ilk yarısı eşitlikle sonuçlandı.

İkinci devrede ise Lefke’de erken yapılan bir değişiklik Semih’in oyundan alınıp Kasım’ın oyuna alınmasından sonra Lefke’de orta saha oyundan düşmüş oldu. Golcü Kasım bu sezon geçen yıldan kalan cezasını tamamladığı için ilk kez forma giymesine karşın girdiği pozisyonlardaki gol vuruşları etkili olmayınca takıma adına önemli bir katkı sağlayamadığını gördük. Daha sonra ise Yılmaz da oyundan alınınca beraberliğe razı oldular. Lefke’de oyuncuların temaslı faul pozisyonları sırasında yaptıkları şiddetli itirazlara ve rakipleri ile didişmelerine Gençlik Gücü oyuncuları da ayak uydurunca bu devrede elektriklenmeler daha fazla yaşandı. Biraz daha dikkatli olunursa her iki taraf için ilerleyen haftalar daha huzurlu ve güzel geçebilir.

Gençlik Gücü ise Debola ve Boateng ile rakibine zorlu anlar yaşatmak istese de bu oyuncuların çok fazla top ile oynama alışkanlıkları nedeni ile daha tehlikeli olabilecek ataklar büyümeden önlenmiş oldu. Son dakikada ise bu iki oyuncunun girişimi ile gerçekleşen pozisyonda Debola’nın vuruşu direkte patlayınca karşılaşma ilk devrede atılan karşılıklı goller ile sonlanmış oldu.

YORUM EKLE