Sandığa giderek sorumluluk almalıyız

Pazar günü yapılacak erken genel seçime halkımızın yoğun katılım göstermesini önemsiyoruz. Toplumumuz kendi kaderini tayin etme şansını seçimlerle elde edebilmektedir ve bunu iyi değerlendirmelidir. Halkımız, doğru insanların ülke yönetimine gelmesini istiyorsa, sandığa gitmeli ve doğru bir seçim yapmalıdır.

Sorunlarımızı çözecek, ülkeyi daha iyi yerlere götürecek, onurlu bir yaşam sürmemizi sağlayacak doğru kişileri seçebilmek için sandığa gitmek gerekmektedir. Sandığa gitmeden, demokratik hakkımızı kullanmadan, arzu ettiğimiz icraatları çözecek kişileri seçmeden yalnızca şikâyet etmek, yakınmak doğru değildir.

Seçimi boykot etmeyi düşünen vatandaşlarımız vardır. Boykotu da demokratik bir hak olarak görüyoruz. Boykot düşünen vatandaşlarımızı da anlayabiliyoruz ancak, boykot son çaredir ve o da emek isteyen bir tavırdır.

Eğer çareler tükenmişse ve seçimle, mevcut siyasi partilerle bir yere varılamayacağına inanılırsa, boykota gidilebilir. Seçimi çok fazla insanın boykot etmesi, memnuniyetsizliğini ortaya koyması, o seçimin meşruiyetini tartıştırır ve toplumun çok büyük bir kesimi boykota giderse anlamı vardır. Boykotu ancak toplumun çok büyük bir bölümü son çare olarak görürse istenen sonuç ortaya çıkar. Ancak, bize göre bugün halen yapılacak doğru seçimle iyi bir ülke yönetimine kavuşabiliriz.

Bize göre henüz çareler tükenmiş değildir. Zaten yapılan kamuoyu araştırmaları ve kendi gözlemlerimiz de toplumun büyük çoğunluğunun, sandığa gidilmesini istediğini göstermektedir. Toplum, seçimleri, geleceğini tayin etmek için bir araç olarak görmektedir. Biz de doğru kararın bu olduğuna inanmaktayız.

Bazı sorunlar nedeniyle mutlaka tepkili vatandaşlarımız vardır ama bu tepki direkt boykot gerektirmemektedir.

Sorunlarımızın son bulması için sandığa gitmeli ve başarılı olacağına inandığımız partileri ve kişileri seçmeliyiz.

Biz sandığa gitmezsek, başka birileri gitmektedir ve bizim kaderimizle ilgili kararları onlar almaktadır. Biz, bize sağlanan bir imkâqnı neden başkalarına bırakalım?

Ülkemizde boykot, belli bir kesimin “pasif duruşu” şeklinde kendini göstermektedir.“Ne isterse olsun beni ilgilendirmez” tavrı aslında bir nevi sorumluluktan kaçmadır. Ülke yönetiminde bir şekilde söz sahibi olmak istiyorsak, sorumluluk almalıyız. Sorumluluk almak da sandığa gitmekten ve oy vermekten geçer.

Halkımızın sandığa gitmesini, mühür vurmasını ve istikrarlı bir hükümet, dolayısıyla onurlu bir gelecek için rol almasını tavsiye ediyoruz. Doğu kararları verirse, bu seçimde iddia edildiği gibi toplum figüran değil başrol oyuncusu olacaktır

YORUM EKLE

banner107

banner96

banner108