Seferberliğin başarılı olması için

Birçok konuda seferberliğe ihtiyacımız var…

Hem de çok ciddi bir şekilde…

Reformlar da lazım bize, seferberlikler de…

Yıllarca ülkeyi yönetenlerin başarısızlıklarına, vatandaşlarımızın da umursamazlığı, kayıtsızlığı, nemelazımcılığı eklenince durum çok daha kötü oldu.

İnsanımızın çoğu ne kendi yaşamını düşünüyor ne başkasınınkini…

Birçok kişi adeta ölüme koşuyor…

Hükümet trafikte seferberlik ilan etti.

Önce Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan bir açıklama yaparak, halkı trafikte seferberliğe davet etti, ardından da Başbakan Ersin Tatar, Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ve Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, ülkede ardı ardına meydana gelen ölümlü trafik kazaları sonrası acil toplantı yaptı.

Başbakan Ersin Tatar, toplumsal trafik seferberliği ilan edildiğini açıkladı.

Tatar, trafik kazaları ile ilgili çareler üretmenin, gelecek nesiller adına ortaya konması gereken önemli bir sorumluluk olduğunu vurguladı.

Bunun politik olmaktan, siyasi olmaktan öte, insani bir durum olduğunu ifade eden Tatar, konunun insani duygularla ve devlet ciddiyetiyle ele alınması gerektiğini kaydetti.

Tatar, toplumsal trafik seferberliği ilan edilmesi kararı aldıklarını, tarihte görülmemiş, çok büyük ve çok geniş kapsamlı bir trafik güvenliği farkındalık sürecinin başlatılacağını söyledi.

Tatar, “Durum tespitleri yapılmış, kıyaslamalı olarak rakamsal veriler ele alınmış ve trafik kazalarına yönelik kararlı bir mücadelenin başlatılması noktasında ortak bir görüş birliğine varılmıştır” dedi.

Başbakan Tatar, toplantıda, hiç zaman kaybetmeden trafik güvenliği konusunda “toplumsal bir seferberliğin” başlatılması yönünde kararlı bir irade ortaya konduğunu kaydetti.

Toplumsal seferberlik ilanının yanında; eğitim, altyapı ve denetim konularında, reform nitelikli birçok yeni uygulamanın hayata geçirilmesi konusunun da toplantıda ele alındığını aktaran Tatar, eğitim konusunda, trafiğin bir ders konusu olarak okullarda işlenmesi, bilgilendirme faaliyetlerinin kampanyalar şeklinde düzenlenmesinin bunlardan bazıları olduğunu belirtti.

Başbakan, ilgili bakan ya da hükümet, ne kadar iyi niyetli olursa olsun, esas mesele halkı inandırmaktır.

Halk bu yapılanlara ve yapılmak istenenlere onay verecek midir?

Vatandaşlarımız, somut bazı tedbirleri görmek istiyor.

Hükümet seferberlik çağrısı yaparken, eğer halka bazı gelişmeleri gösteremezse, söylenenler sözde kalırsa, seferberlik başarısız olacak.

Herkes bu seferberliğe inanmalı ve dört elle sarılmalı, hem kendisi hem de başkaları için güvenli bir trafiği seçmeli…

Umarız bu seferberliğin güzel sonuçlarını görürüz.

YORUM EKLE

banner107

banner108