10.Cumhuriyet Klasik Otomobil Gezisi yapıldı

banner37

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü, 22 Kasım Pazar günü, KKTC’nin 37’inci kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında 2011 yılından beri ralli şeklinde yaptığı cumhuriyet etkinliğini bu yıl gezi şeklinde yaptı

10.Cumhuriyet Klasik Otomobil Gezisi yapıldı
banner90
banner99

Çağın ÖZILGAZ

10. Cumhuriyet Klasik Otomobil Gezisi, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Tanıtma Dairesi himayelerinde geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirildi. Saat 11.30’da, KKTC Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı önünde toplanan klasikçiler saat 12.00’de hareket ederek konvoy halinde Gazimağusa’da Tarihi Namık Kemal Meydanı’na giderek klasiklerini sergilediler. Oradaki kahve molası sonrasında yine konvoy halinde Yeni İskele’deki Osman Ağa Kültür Evi’ne gidildi ve final yemeği yendi. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar’ın da katıldığı yemek öncesinde Cumhurbaşkanı Tatar ve Kulüp Başkanı Simavi Aşık birer konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Tatar, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün organize etmiş olduğu ulusal ve uluslararası etkinlikleri yakından takip ettiğini belirtti. Kulübün yurtdışında katıldıkları uluslararası etkinliklerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sesinin duyurulmasına koymuş olduğu katkının önemini vurgulayan Tatar, kulübün yöneticilerine ve üyelerine teşekkür etti. Aşık da Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl yurt dışından klasikçileri davet etmediklerini, aynı sebepten etkinliği ralli değil gezi şeklinde organize ettiklerini belirtti. Aşık himayelerinden dolayı Tanıtma Dairesi Müdürü Fatma Demirel’e ve yemeğe katıldıkları için Cumhurbaşkanı’na ve eşine teşekkür etti. 50 civarında klasik otomobilin katıldığı etkinlik yenilen yemekten sonra sona erdi.

Neler oldu?


banner134
MotoGP 2020 Dünya Şampiyonası’nda sezonun 14’üncü ve final yarışı Portekiz’de geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Yarışa ilk cepten başlayan ev sahibi sürücü Miquel Oliveira zafere ulaşmayı başardı.


Türkiye’de kasım ve aralık aylarında Körfez Yarış Pisti'nde yapılması planlanan otomobil sporları organizasyonları, 18 Kasım 2020 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı ‘Koronavirüs Yeni Tedbirler’ sonrasında iptal edildi.

Ajanda

26-28 Kasım        ERC Kanarya adaları

28 Kasım              KKTOK Ralli Finali

29 Kasım              Formula 1 Bahreyn 1

3-6 Aralık             WRC Monza

6 Aralık                 Formula 1 Bahreyn 2

11-13 Aralık        ERC Belçika

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75