banner6

14 yaşındaki Emre Ersoy başarısı

banner37

14 yaşındaki Emre Ersoy başarısı
banner8

2004 doğumlu olan Emre Ersoy, yüzmeye 5 yaşında başladı.

Kıbrıs’ta yüzdüğü her  yarışta rekor kıran Emre, 14 yaşından beridir de Türkiye Yüzme Şampiyonalarında madalyalar kazanmaktadır.

Gösterdiği performans neticesinde TOHM (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) kriterlerini karşılayarak TOHM’a kabul edildi ve hayallerinin peşinden koşmak için önemli bir yola girdi.

Yüzme hayatına Türkiye’de devam edecek olan Emre öhayallerinin peşinden koşmak için önemli bir yola girdi

TOHM hakkında

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığının geleceğin olimpiyat şampiyonlarını yetiştirmek için başlattığı TOHM projesi kapsamında atılan tohumlar, meyvelerini veriyor.

Yetenekli sporcuların belirli kriterler dahilinde seçilerek elit düzeyde yetiştirildiği merkezler, 2013 yılının kasım ayında 12 ilde faaliyete girdi.

Olimpik hazırlık merkezlerinin bulunduğu kent sayısı zamanla 21'e çıkarken, TOHM sporcularının uluslararası şampiyonalarda kazandığı toplam madalya sayısı da bini aştı.

Ankara, Adana, Afyon, Antalya, Artvin, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Rize, Sakarya, Samsun ve Trabzon'da faaliyet gösteren merkezlerden yetişen sporcular, uluslararası organizasyonlarda 358 altın, 327 gümüş ve 402 bronz olmak üzere 1087 madalya elde etti.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104