18 Haziran’da başlıyoruz

banner37

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli ve Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda futbolun geleceğine yönelik kararlar alındı

banner87
18 Haziran’da başlıyoruz
banner90
banner99

Futbol Federasyonu Süper Lig'de iki ve Birinci Lig'de bir haftalık maç programını açıkladı. Covid-19 sürecinde hayata geçirilen, takımlara 5 oyuncu değişiklik hakkı liglerimizde de son 8 haftada uygulanacak.


Karara göre:


“TFF’nin, KTFF’ye hibe yolu ile verdiği testlerle 6 Haziran Cumartesi gününe kadar Sağlık Bakanlığı eli ile takımlarımız ve hakemlerimizin testlerinin tamamlanmasına, 7 Haziran 2020 Pazar günü itibarı ile hazırlık maçlarına başlamasına, Sadece Süper Lig ve 1. Lig A takım karşılaşmalarının 18–19 Haziran 2020 tarihlerinde başlayarak Temmuz ayı sonuna kadar tamamlanması için gerekli programın yapılmasına, bu ligler dışında kalan diğer tüm liglerin akıbetinin, Sağlık Bakanlığı ile yapılacak olan bir sonraki toplantıda kararlaştırılmasına ve karşılaşmaların seyircili veya seyircisiz oynatılması konusunda, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin ligin başlamasından önce yeniden bir değerlendirme yapıp son noktayı koymasına karar verildi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75