2020 TRŞ taslak takvimi açıklandı, Kıbrıs takvimden çıkarıldı

banner37

Türkiye Ralli Şampiyonası taslak takvimi yayınlandı. Geçtiğimiz sezon Türkiye Ralli Şampiyonası takviminde “Akdeniz Rallisi” adıyla yer alan Kuzey Kıbrıs Rallisi, kaynak yaratılamaması sebebiyle takvimden çıkarıldı

banner87
2020 TRŞ taslak takvimi açıklandı, Kıbrıs takvimden çıkarıldı
banner90
banner99

2020 sezonu kural ve takvim çalışmaları için organizatör kulüpler, sporcular ve takımlar ile toplantılarını sürdüren Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Sportif Kurulu, ilk olarak 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası taslak takvimini açıkladı. 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası’na Sarıkamış Rallisi ve Hitit Rallisi dahil edilirken, takvimden Kuzey Kıbrıs Rallisi çıkarıldı. Kuzey Kıbrıs Rallisi’nin organizatörü Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir konuyla ilgili bir açıklama yaparken, rallinin takvimden çıkarılma sebebinin Spor Dairesi’ne yazılı dilekçeyle sunulan bütçe çalışmasına hiçbir cevap alınamaması olduğunu işaret etti. Kişmir: “Uluslararası seviyedeki organizasyonları planlarken, belli bir takvime uymak gerekir. Disiplin, düzen ve sistemli çalışabilme adına bu tarihler önceden bilinmektedir. Kimse bizim aklımıza estiği gibi hareket etmemizi beklemez! Kurumumuz kasım ayı başında, 2020 için yapılacak gerek Türkiye Ralli Şampiyonası, gerekse Avrupa Ralli Şampiyonası yarışları için yapılacak katkı ve destekler konusunda Spor Dairesi Müdürlüğü’ne yazılı dilekçede bulunmuştur. Türkiye’de ve Dünya’da Motorsporları için takvimler şekillenip açıklanmaya başlamışken KKTOK, yazılı dilekçesine hiçbir şekilde cevap vermeyen ve defalarca sormamıza ve anlatmamıza rağmen zamanın hayatımızda olduğu kadar bizim sporumuz için de çok önemli olduğunu anlatamadık. Takvimlerde veya şampiyonalarda olacak mıyız? Şimdi ülkemiz bu iki organizasyonu kaybederse ve bu iki şampiyonada yerini alamazsa bunun sorumlusu yaptığı işi en iyi şekilde yapan KKTOK yönetimi ve çalışanları mı? yoksa iş bilmez Spor Dairesi mi? Spor bu şekilde yönetilmez. Ülkemizde 32 federasyon ve onlarca kurum ve kulüp vardır. Bunca çeşit spor faaliyetleri yapılırken sporu sadece tek bacaklı bir faaliyet gibi görüp bütçe ve spor politikalarını ona göre şekillendirirseniz mağdur ettiğiniz özelde diğer federasyon, kurum ve kulüpler, genelde ise halkımız devletimiz olur” dedi. Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında yıl içinde 8 ralli koşulacak. Sezon; 29 Şubat-1 Mart tarihlerinde Kars’ta düzenlenecek olan Sarıkamış Rallisi ile başlayacak. 4-5 Nisan İzmir’de Ege Rallisi, 25-26 Nisan Eskişehir’de ESOK Rally, 16-17 Mayıs Ankara’da Hitit Rallisi, 20-21 Haziran’da Kocaeli Rallisi, 11-12 Temmuz Yeşil Bursa Rallisi ve 24-27 Eylül WRC Türkiye Rallisi ile devam edecek olan sezon 24-25 Ekim İstanbul Rallisi ile son bulacak.

2020 Tosfed Türkiye Ralli Şampiyonası Takvimi

1.29 Şubat -01 Mart Sarıkamış Rallisi / KARS

2.04-05 Nisan Ege Rallisi / İZMİR

3.25-26 Nisan ESOK Rally / ESKİŞEHİR

4.16-17 Mayıs Hitit Rallisi / ANKARA

5.20-21 Haziran Kocaeli Rallisi / KOCAELİ

6.11-12 Temmuz Yeşil Bursa Rallisi / BURSA

7.24-27 Eylül WRC Türkiye Rallisi/ MARMARİS

8.24-25 Ekim İstanbul Rallisi / İSTANBUL

Neler oldu?

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nda (KITMOK) geçtiğimiz hafta perşembe günü yapılan 8. Olağan Genel Kurul sonunda İbrahim Önderoğlu ve yönetimi yeniden seçildi. Önderoğlu üçüncü kez başkanlık görevini yürütecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ulusal şampiyonalarda dereceye giren sporculara kupalarının verildiği ‘Şampiyonlar Ödül Töreni’ Sakarya’da yapıldı. Gecede Kıbrıslı Sporcu Sona Singh Türkiye ATV Şampiyonası üçüncülük kupasını aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108