'24 Saat Offroad' heyecanı

banner37

Kyrenia Off Road Derneği tarafından bu sene dördüncüsü organize edilen ve ana sponsorluğunu Gepaz Yapı Market’in üstlendiği "24 saat Offroad" yarışı dün Girne Kordonboyu’nda yapılan törenle başladı

'24 Saat Offroad' heyecanı
banner90

Girne Kordonboyu Atatürk büstü önünde yapılan törenle yarışmacılar start alırken, törene Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve sponsorlar katıldı. Bu yıl dördüncüsü organize edilen ve format gereği yarışın yapılacağı bölgenin açıklanmadığı 24 Saat Offroad Yarışı, start anında alınacak ilk koordinat noktası ile başlıyor. 24 saat boyunca yaklaşık 500 kilometrelik 4 etap geçilecek ve yarış bugün 13.00’te, başladığı yer olan Girne Kordonboyu’nda sona erecek.

banner9
 

3 kategoride heyecan


Ralli, Raid ve Macera olmak üzere 3 ana kategori üzerinden yapılan yarışta ralli kategorisi, hız limitlerini aşmadan zamana karşı mücadele verirken, raid kategorisinde yarışmacılar verilecek koordinatlara hız limitleri dâhilinde en kısa yoldan gitmeye çalışacak. Macera kategorisinde ise yarışmacılar verilecek hedef sürede hızlarını sabitlemeye çalışarak güzergâh dışına çıkmadan finişe ulaşmaya çalışacak. Yarışa Gepaz Yapı Market yanında; Topline, North Steel Homes, TPS, Sermet Benli Sigorta Acenteliği, Telsim Vodafone, Capital Radyo, Spor Dairesi, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı katkıda bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108