banner6

2.Car&Cars Rallisi yapılıyor

banner37

2.Car&Cars Rallisi yapılıyor
banner8

Çağın ÖZILGAZ

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından organize edilen “Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı 14-15Ağustos tarihleri arasında Car&Cars sponsorluğunda ikinci kez yapılıyor.


Kermiya bölgesinde bulunan Car&Cars oto galeri önünden 14 Ağustos Cumartesi akşamüzeri başlayacak olan ralli 2 günlük programla organize ediliyor. Ekipler 19.40’ta yapılacak start seremonisinin ardından 20.00 ve 21.00’de ilk aracın start almasıyla iki kez art arda, 7 kilometrelik Alayköy gece etabını geçecekler.


Alayköy Etabı, Hipodromdan ve Alayköy Sanayi bölgesinde hazırlanacak seyirci noktalarından izlenebilecek. İlk günün tamamlanmasıyla ekipler Near East Bank Merkez Binası’nda kurulacak servis alanına gidecekler ve kapalı park ile ilk gün noktalanacak.

Pazar günü Yılmazköy, Kanlıköy ve Kermiya etapları geçilecek

banner134


Car&Cars’ın yanı sıra; Near East Bank, enlglobal, Chagla Car Care, Tekan Mobile, Çağkan Yapı İskele Sistemleri, GoPro, GenPower, Polaris, Basel Energy, Macila Petrol, Protent ve Limasol Online’ın da katkılarıyla hayata geçirilecek yarış, 15 Ağustos Pazar günü, yaklaşık 16 kilometrelik Yılmazköy Etabı ile yeniden başlayacak. Art Arda iki kez geçilecek etabın ilk araç için start saatleri 09.35 ve 10.35 olarak belirlendi. Ardından iki kez art arda, yaklaşık 7 kilometrelik Kanlıköy Etabı geçilecek. Kanlıköy Etabı start saatleri ise 12.10 ve 13.05 olarak açıklandı. Yılmazköy ve Kanlıköy etapları, Lefkoşa-Güzelyurt anayolu üzerinde, Alpet yakıt istasyonu karşısında bulunan gece kulüpleri bölgesindeki zıplama noktalarından izlenebilecek. Daha sonra servis alacak olan yarışçılar, servisin ardından iki kez art arda, yaklaşık 12 kilometrelik Kermiya Etabı’nı geçecekler. 15.40 ve 16.25’te başlayacak olan etap, Alayköy’den başlayıp yeni şehit çocuğu arsalarında bitecek. Kermiya Etabı eski zıplama noktasından ve şehit çocuğu arsalarından takip edilebilecek. Etapların tamamlanmasının ardından ödül töreni takribi 17.30’da Car&Cars önünde yapılacak.

15 ekip ralliye kayıt yaptırdı


Bu sezonun ilgi odağı olan R5 otomobillerle 6 ekip start alacak. Şampiyona lideri, FlatOut Rally Team ekibi Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi, son ralliyi kazanan ve şampiyonada ikinci sırada bulunan, bir diğer FlatOut Rally Team ekibi Mustafa Bulutoğluları-Mustafa Yücener ikilisi ve şampiyona üçüncüsü, Macila Rally Team ekibi Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisinin yanı sıra, MRB Racing Team’den Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi, Nethouse Rally Team’den Murat Aşık-Mehmet Çağla ikilisi ve Drift NEU Racing Team’den Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisi de R5 araçlarla start alacaklar. Car&Cars Rallisi’nde 3 ekip Sınıf N’de, 5 ekip Sınıf 1’de ve 1 ekip Sınıf R’de start alacak.

2021 Car&Cars Rallisi Kayıt Listesi:

Takım  Pilot  Co-Pilot  Araç  Sınıf

Good Year Racing Team  Oktay Çocuk  Hüseyin Çocuk  Mitsubishi Lancer Evo IX  N

MRB Racing Team  Sadık Bilgimer  Mustafa Kandır  Mitsubishi Lancer Evo IV  1

Flat Out Rally Team  Barış Kalfaoğlu  Rasim Çetinkaya  Mitsubishi Lancer Evo IX  N

MRB Racing Team  Rauf Denktaş  Mehmet Mişon  Hyundai i20 R5  2

Flat Out Rally Team  Deniz Fahri  Serhan Tan  Skoda Fabia R5  2

Flat Out Rally Team  Mustafa Bulutoğluları  Mustafa Yücener  Skoda Fabia R5  2

Macila Rally Team  Cahit Yetkili  Harun Çakır  Volkswagen Polo R5  2

Good Year Racing Team  Çağkan Bozalanlar  Hasan Odun  Mitsubishi Lancer Evo IX  N

Nethouse Rally Team  Murat Aşık  Mehmet Çağla  Ford Fiesta R5  2

Drift NEU Racing Team  Buğur Kambillili  Niyazi Yorgancıoğlu  Mitsubishi Lancer Evo VI  1

Drift NEU Racing Team  Enver Haskasap
Halil Mulla  Skoda Fabia R5  2

Good Year Racing Team  Kerim Hacımevlüt  Serdar Kumru  Mitsubishi Lancer Evo VI  1

 -  Yusuf Cambaz  Gökhan Sancar  Mitsubishi Lancer Evo VI  1

Good Year Racing Team  Yusuf Çocuk  Zeki Çetinkol  Mitsubishi Lancer Evo IX  1

 -  Önder Zaim  Emre Üngüder  Canam Maverick X3  R

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88