banner6

7 saatte tamamlandı

banner37

Gündeminde tüzük yenileme de bulunan Basketbol Federasyonu Genel Kurulu, dün gerçekleştirilirken, saatler süren tüzük çalışması yapıldı

7 saatte tamamlandı
banner8

Tüzük yenilemesi konusunda tüm maddeler tek tek okunarak onaya sunulurken, saat 16.00 civarlarında tüzük kulüplerin onayı ile genel kuruldan geçti. Yeni tüzük konusunda onay vermeyen tek kulüp Mapfree oldu. Kulüpler, faaliyet ve mali raporları da onayladı.

Şükrü BURAĞAN

Basketbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu dün Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Faaliyet ve Mali raporların okunup aklandığı genel kurulda, tüzük yenileme çalışmaları konusu da masaya yatırıldı.

Nasıroğlu: Tüzük çalışması ile öncülük yaptık

Genel kurulun açılış konuşmasını Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu hyaptı. Nasıroğlu konuşmasında yönetim olarak beklentilere yanıt verebilmek için çalıştıklarını aktarırken, tüzük konusunda tüm fikirleri alarak en doğru şekilde tüzüğü geçirmek istediklerini belirtti.

Tüzük çalışmasında federasyon olarak öncülük yaptıklarını, kendilerinin ardından birçok federasyonun kendilerini örnek alarak tüzük yenileme çalışması başlattığını ifade eden Nasıroğlu, yenilenecek tüzüğün basketbola iyi hizmet vereceğine inandığını belirtti.

banner134

Karaoğlan ve Sütçü mali sıkıntıdan yakındı

Nasıroğlu’nun konuşmasının ardından Divan Başkanı Deniz Erdağ olurken, Faaliyet Raporunun okunmasını Ligler Direktörü Ahmet Karaoğlan yaptı. Gerçekleştirilen etkinlikleri sıralayan Karaoğlan, mali sıkıntılar nedeni ile yurtdışında gidilmesi planlanan birçok organizasyona katılamadıklarını belirtti.

Mali raporu okuyan Ahmet Sütçü de bütçelerinin geçtiğimiz yıla göre yüzde 48 daraldığına işaret ederek, bu sebeplerden dolayı birçok noktada ellerin bağlandığını ifade etti.

Tüzük maddeleri tek tek oylandı, sinirler gerildi

İki raporun onaylanmasının ardından tüzük yenileme konusuna geçildi. Konuyla ilgili olarak federasyon avukatı Özlem Bandaşan tarafından sunum yapılırken, tüm değişiklik maddelerinin okunarak onaylanması yönünde bir prensip kararı alındı.

Yaklaşık 7 saat boyunca tüm değişecek maddeler konusunda kulüp temsilcileri düşüncelerini ortaya koyarken, bazı anlarda fikir anlaşmazlıkları nedeni ile sinirler gerildi. Ligler Direktörü Ahmet Karaoğlan bu tür bir tartışma esnasında genel kurulu terk ederek, “Herkese bundan sonrası için başarılar” dedi.

Mapfree ret verdi, diğer kulüpler onayladı

Tüm maddelerin üzerinden geçilmesinin ardından tüzüğün bütünü için oylama yapıldı. Bu oylamada Mapfree Yaşam kulübü dışındaki kulüpler olumlu oy kullandı ve yenilenen tüzük genel kuruldan geçti.

Tüzüğün ardından bu kez bu sezon uygulanacak yönetmelikler kulüplerin gündemine getirildi, federasyonun düzenlediği yönetmeliklerle ilgili kulüplere inceleme şansı verildi. Bu gündemin de tamamlanması ile saat 10.00’da başlayan genel kurul, saat 17.00 civarlarında noktalanmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 11:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104