Abohor yeniden başladı

banner37

Abohor yeniden başladı
banner90
banner99

Ebru AKGÜR

Dünyayı sarsan Koronavirüs dolayısı ile ülkemizde duran futbolun başlayıp başlamayacağı tartışmaları sürerken Süper Lig ekiplerinden Cihangir yeniden antrenmanlara başladı. Teknik Direktör Hasan Burgaç fiziksel gücün eksilmemesi ve mental anlamda futboldan kopma yaşanmaması adına tekrardan başlama kararı aldıklarını söyledi.

“Yönetimle ortak kararımız”

Futbolcuların performans düşüklüğü yaşamaması adına bu yönde bir karar aldıklarını aktaran Burgaç, “Yönetimimizle ortak kararımız bu. Henüz liglerin oynanmayacağı resmi bir şekilde açıklanmadı. Bu nedenle hazırlıklı olmak ve birlik beraberlik adına devam etmeyi seçtik” dedi. Haftanın 3 günü saha antrenmanlarına devam edeceklerini söyleyen teknik adam, kalan günlerde de oyuncuların bireysel çalışacağını belirtti.

“Teknik-taktik çalışıyoruz”

Antrenmanların ağırlıklı olarak teknik çalışmalarla oluşturulduğunu söyleyen Burgaç , “futbolcularımızın topla oynama becerilerini artırmak, şut çalışmaları ve teknik varyasyonlar ağırlıklı ilerleyeceğiz. Antrenmana katılım yüzde yüzdür. Oyuncularım futbolun başlaması adına iyimser ve özlem içinde” diyerek, antrenmanlara devam eden oyuncuların da tam maaş olmasa da yönetim tarafından ücret verileceği ve katkı sağlanacağı da açıklandı.

“Test ile hazırlık maçı olabilir”


banner134
Cihangir Teknik Direktörü Hasan Burgaç takımlar arasında hazırlık maçı yapılabileceğini ancak tedbir amaçlı PCR testi ile yapılmasına sıcak baktığını belirtti. Futbolcuların 7-8 ay antrenman ve maç yapmamasının büyük handikaplar doğurabileceğini ve ligler başlamasa bile antrenmanların yapılması görüşünü paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75