Açılış Karadağ'da

banner37

Süper Lig’de 4. haftanın açılış karşılaşmasında Lefke 16 Ağustos Karadağ Stadı’nda oynanacak olan Lefke ile Merit Alsancak Yeşilova karşılaşması öncesinde Lefke’den Rahmi Çelik ile Merit Alsancak Yeşilova takım kaptanı Hasan Piro açıklamalarda bulundu

banner87
Açılış Karadağ'da
banner90
banner8

Can İPCİOĞLU

Rahmi “ Gol vuruşlarında sıkıntımız var”


Lefke’nin genç oyuncularından Rahmi Çelik, Türkiye’de Mersin İdman Yurdu’nda oynadığı dönemden itibaren stoper bölgesinde görev yapmaya başladığını ve bu mevkiye çok alışık olduğunu dile getirerek Gençlik Gücü karşılaşmasındaki performansını değerlendirirken iyi olduğunu kabul etmediğini söyledi.


Zihinsel olarak iyi olmadığı bir döneme rast gelen bu mücadelede kötü olmasına karşın elinden geleni yaptığını söyleyen Rahmi, kafasının bazı sorunlar nedeni ile rahat olmadığı bir ortamda yüzde yüz performans sergilemesinin mümkün olmadığını fakat daha iyi olacağını vurguladı. Rahmi Çelik takım olarak iyi durumda olduklarını fakat son vuruş konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirterek girilen pozisyonları değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti. Takım olarak gol atma konusunda becerili olmazlarsa bir puan ve mağlubiyetlere razı olmak durumunda olacakları için bu eksik yönlerine daha çok çalışmaları gerektiğini söyleyen Rahmi, M.Alsancak Yeşilova maçı ile ilgili olarak ise önemli bir karşılaşma yorumunda bulundu. Başarıya aç bir ekip olduklarını ligde kendilerine ilk üç hedefi koyduklarını ve taraftarlarının önünde Yeşilova maçını kazanmak istediklerini, bu gücün takımında mevcut olduğunu sözlerine ekledi.

 

Hasan Piro “ Kişisel değil uyum sorunu var”


Merit Alsancak Yeşilova takım kaptanı Hasan Piro ise ilk hafta kötü başladıkları ligde giderek daha iyi duruma geldiklerini söyledi. K.Kaymaklı karşısında kazanmaları gereken bir mücadele ortaya koyduklarını fakat bunu başaramadıklarını ve bunun da futbolun içinde var olduğunu söyleyen Hasan Piro, geçen sezonla takımı kıyaslayarak, 3 haftada geçen yıl 3 puan aldıklarını bu sezon da 4 puanları bulunduğunu söyledi. Geçen sezon ilk üç haftaya göre daha fazla gol yediklerini fakat kondisyon ve güç olarak daha iyi durumda olduklarını açıklayan Piro, Lefke karşılaşmalarının her zaman zorlu geçtiğini ifade ederek puan veya puanlar için oynayacaklarını ifade etti. Takımda kişisel sıkıntının olmadığını, uyum sorununun olduğunu ve bunun da normal karşılanması gerektiğini belirten Hasan Piro zamanla çok daha iyi olacaklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75