Acımasız ikililer

banner37

Süper Lig’de 3 takımın hücum ikililerinin performansları, takımlarının gol yükünü büyük oranda çekiyor. 45 gol atan Ebuka-Abaka ikilisi golleriyle 10 takımı geride bıraktı

banner87
Acımasız ikililer
banner90
banner8

Şükrü BURAĞAN

Yabancı futbolcu kontenjanının azaltılması mı kaldırılması mı gerektiği yönündeki tartışmalar devam ederken, Süper Lig’i domine eden isimlerin performansları dikkatlerden kaçmıyor. Yenicami, MTG ve M.A.Yeşilova’nın hücum ikilileri attıkları gollerle hem takımlarını sürüklüyor hem de gol toplamları ile birçok takımı geride bırakıyor.


Yenicami’nin şampiyonluk iddiasından kopmasının sebepleri sorgulanadursun hücum hattının verimliliği tartışılmayan konular arasında yer alıyor. Ülkeye geldiği günden bugüne golcülüğü ile siyah-beyazlıların birçok başarısında başrolde olan Nijeryalı John Ebuka, ilk devrede Hamitköy’de attığı gollerin devamını ikinci devrede Yenicami’de atmaya devam ediyor. Ebuka şu ana kadar 30 gole ulaşırken, bu oyuncunun hücumdaki partneri Serge Abaka, asistleri ve golleri ile iyi bir sezon geçiriyor. Yıldız isim şu ana kadar 15 gol atma başarısı gösterdi.

Ebuka-Abaka ikilisinin gol sayısı 10 takımı geçti


Yenicami’nin iki yıldızının 45 gollük başarısı Süper Lig’de geriye kalan 15 takımın 10’undan daha çok gol istatistiğini ortaya çıkarmış durumda. 5’inci sırada yer alan Yenicami 68 golle ligin en golcü ikinci takımı konumunda yer alıyor. 3’üncü sıradaki Türk Ocağı’nın toplam gol sayısı 38 olurken, bu Ebuka-Abaka ikilisinin gol sayısından 7 gol aşağıda bir rakamı oluşturuyor.


İkili bunun yanında G.Gücü, Düzkaya, Çetinkaya, Binatlı, Hamitköy, Baf Ü.Yurdu, Lefke, K.Kaymaklı ve Göçmenköy’ün toplam gol sayısından fazla gol üretmeyi başardılar.

MTG’nin Peter’leri parmak ısırtıyor


Şampiyonluk için gün sayan Mağusa Türk Gücü’nün gol yollarındaki yıldızları olan Ebimobowei Peter ve Dinopeter Airadion performansları ile yüzleri güldürüyor. İki Nijeryalı toplamda 36 gole imza atarken,  6 takımın toplam gol sayısından fazla gol atma başarısı gösterdiler.


Ebi Peter 23 gole imza atarken, Dino Peter’in gol sayısı 13 oldu. Bu istatistikler yanında Dino Peter’in yüksek asist istatistiği de ligin en çok gol atan takımı MTG’nin 23 haftada 77 gole ulaşmasının yolunu açtı.

Yeşilova’nın golcüleri iş başında


Listede üçüncü sırada ise Merit Alsancak Yeşilova’nın gol yollarındaki etkili ikilisi olan Emmanuel Mbah ve Billy Mehmet Beyza yer alıyor. 16 gole imza atan Emmanuel Mbah’a 12 gol atan Billy Mehmet destek oluyor. İki oyuncunun gol toplamı 28 olurken, bu takımın attığı gol sayısının (57) yarısına tekabül ediyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75