banner6

Acun Ilıcalı, İrlanda'da satın almak istediği takımın maçını izledi

banner37

Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, satın alacağı iddia edilen İrlanda Premier Lig ekibi Dundalk FC'nin maçını izledi.

Acun Ilıcalı, İrlanda'da satın almak istediği takımın maçını izledi
banner90
banner99

İngiltere Championship ekibi Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı'nın pilot kulüp olarak İrlanda Premier Lig ekibi Dundalk FC'yi satın alacağı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

Taraftarlar Acun Ilıcalı'nın satın alacağını duyunca yönetime sert tepki gösterirken ünlü medya patronunun İrlanda'ya gidip Bohemians - Dundalk maçını izlemesi dikkat çekti.

"Ortaklara ihtiyacımız var"

Dundalk yönetimi de taraftar tepkileri üzerine kulübü satma niyetinde olmadıklarını ancak ortaklara ihtiyaç olduğunu duyurmuştu.

"Kulüp, medyada belirtildiği gibi ilgili taraflara teklif edilmedi. Bu tür yorumlar, kulübü çaresizce satmaya çalıştığımız izlenimini veriyor. Gerçek şu ki, sadece satmak için çaresiz değiliz. Kulübü satmaya çalışmıyoruz. Kulüp mali açıdan istikrarlı, ilerliyoruz, Avrupa'ya katılmaya hak kazandık. Bu ikinci sezonumuzda başardık.

Ancak, sınırlamalarımız konusunda dürüst olmalıyız. Oriel Park'ı aynı anda modernize ederken sahada güçlü bir takımı koruma hedefimize ulaşmak istiyorsak ortaklara ihtiyacımız olacak.

Kesinlikle hiçbir anlaşmaya varılmadı ya da kesinleşmedi. Anlaşmaya günler içinde varılabilir, birkaç hafta veya ay daha sürebilir ya da hiç gerçekleşmeyebilir. Bu çok öngörülemeyen bir iş. Kulübün yararına olacaksa, herhangi bir anlaşmayı tamamlayabilmemiz için bizi gerçekten heyecanlandıran bir şey olması gerekecek."

Bilindiği üzere Ilıcalı, İngiltere Championship ekiplerinden Hull City'nin de hem sahibi hem de başkanlığını yapıyor.

Depremzedelere toplam 10 milyon lira ve eşya bağışladı

Geçtiğimiz günlerde Ahbap Platformu Başkanı Haluk Levent yaptığı açıklamada, "Sevgili Acun Ilıcalı bölgeye 100 tır Ahbap su gönderiyor yarından itibaren. Ayrıca 5 milyonluk eşya desteği ve satın alacağımız konteynerların içerisine eşya sözünü verdi. Teşekkürler." ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Acun Ilıcalı tüm ortak Türkiye Tek Yürek kampanyası kapsamında da AFAD'a bağış yaptı. 4 kızı ve kendisini dahil ederek 5 Milyon TL daha  bağışladığını açıklamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104