Adım adım şampiyonluğa

banner37

Bitime 5 hafta kala 10 puanlık avantaj elde eden Ozanköy, rakiplerinin puan kaybetmesi halinde haftalar önce şampiyonluğunu ilan edecek

banner87
Adım adım şampiyonluğa
banner90
banner8

Serhan KABLAN

K-Pet Birinci Lig Beyaz Grup’ta sezon başında hedefini Süper Lige yükselme olarak belirleyen Ozanköy, bu hedefine yavaş yavaş yaklaşıyor. Sahasında en yakın takipçisi Lapta'yı 1-0 yenen Ozanköy, ligin bitimine 5 hafta kala puanını 37'ye, farkı da 10'a yükseltti. Ozanköy önümüzdeki haftalarda kendisini takip eden takımların alacağı puan kayıplarına göre şampiyonluğunu erken ilan edecek. Ozanköy, hafta sonu deplasmanda Bostancı Bağcıl'ı mağlup etmesi, ikinci sıradaki Lapta ve üçüncü sıradaki Gönyeli'nin ise puan kaybı yaşaması durumunda bitime 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan edecek.

İkinci ve üçüncü play-off oynayacak

   Ozanköy'ün açık ara farkla şampiyonluğa koştuğu ligde ikinci ve üçüncü sırayı alacak takımlar, Kırmızı Grubu ikinci ve üçüncü bitirecek takımlarla çapraz eşleşme sonucu karşı karşıya gelecek. Şu anda Lapta 27 puanla ikinci, Gönyeli 26 puanla üçüncü, Girne Halk Evi 25 puanla dördüncü, Esentepe 24 puanla beşinci sırada yer alıyor.

 

Kalan maçlar:

Ozanköy (37 Puan):

B.Bağcıl (D)

Bay

Girne Halk Evi

Tatlısu (D)

Karşıyaka

 

Lapta (27 Puan):

Girne Halk Evi

Tatlısu (D)

Karşıyaka

Gönyeli (D)

Esentepe

 

Gönyeli (26 Puan):

Denizli (D)

Doğancı

Serdarlı (D)

Lapta

B.Bağcıl (D)

 

Girne Halk Evi (25 Puan):

Lapta (D)

B.Bağcıl

Ozanköy (D)

Bay

Tatlısu

 

Esentepe (24 Puan):

Bay

Denizli

Doğancı (D)

Serdarlı

Lapta (D)

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75