Afrodisia 2018 tamamlandı

Kyrenia Off Raod Derneği (KYOFF) tarafından bu yıl beşinci kez organize edilen “Magic TouchAfrodisia Cyprus Rally-Raid 2018” dün geçilen 2 etap sonrası tamamlandı.

Afrodisia 2018 tamamlandı
  • 22 Ekim 2018, Pazartesi 10:45

İlk gün Yusuf Hüdan Seyirci Özel Etabı ile başlayan yarışın ikinci gününde ekipler Karpaz yarım adası bölgesinde mücadele etti.

Üçüncü gün İskele sınır üstü, Geçitkale ve Akdoğan bölgeleri arasında hazırlanan 5 etapta sürerken, ekipler dün Akdeniz bölgesinde 50 kilometrelik etabın ardından yeniden Yusuf Hüdan Seyirci Özel Etabı’nı geçerek finiş gördüler.

Yaklaşık 300 kilometrelik özel etap ve toplamı 700 kilometre olan 4 günün ardından Ralli, Raid ve Macera kategorilerinde birinciler belirlendi.

Yarışın ikinci gününde ralli kategorisi liderliğine yükselen Soyer Arseven-Hasan Reyhan ikilisi yarışı kazanmayı başarırken, Türkiye’den yarışa katılan Mert Becce-Tuvana Sayar ikilisi ikinci olan ekip oldu.

Raid kategorisinde ise gün sonunda elde edilen derecelerle Levent Sönmez-Yakup Yücel ikilisi ilk sıraya yerleşen ekip oldu. Onları Gökhan Onurlu-Efe Özhakkı ikilisi takip ederken, büyük çekişmeye sahne olan üçüncülük mücadelesinde galip ayrılan ekip Muzaffer Yemen-Mustafa Yemen ikilisi oldu.

Macera kategorisinde UTV sınıfında ise Edim Macila-Eser Harper ikilisi birinci, ATV sınıfında Sona Singh birinci ve motosiklet sınıfında Özmert Ersin birinci oldu.


Ralli Kategorisi:


No.  Pilot  Co-Pilot  Gr.  Derece

1  111  Soyer Arseven  Hasan Reyhan  T4  6:48:27.0

2  101  Mert Becce  Tuvana Sayar  T1  6:59:03.3

3  106  Halim Kahveciler  Ramadan Uzun  T3  6:59:09.7

4  105  Musa Ersoy  Ramadan Kıral  T4  6:59:35.0

5  108  Burak Büyükpınar  Serhat Şükrü Saygılı  T3  7:21:11.3

6  104  Şefik Uzun  Ertunç Çapun  T3  7:27:36.9

7  110  Cem Aytaç  Cevdet Alptürk  T4  7:30:57.7

8  103  Hakan Sezerli  Okan Ahçıoğulları  T4  8:11:34.1

9  113  Mehmet EmreTüfekçioğlu  Osman Metin  T1  8:48:05.0

10  115  Ahmet Bağce  Cenk Gürpınar  T4  10:54:36.2

11  107  Enver Özbirim  Ali İnce  T1  15:51:00.4

 

Raid Kategorisi:


No.  Pilot  Co-Pilot  Puan

1  202  Levent Sönmez  Yakup Yücel  28.5

2  204  Gökhan Onurlu  Efe Özhakkı  21

3  203  Muzaffer Yemen  Mustafa Yemen  14.5

4  205  Mustafa Fırat Gümüş  Kader Hacıabitoğlu  13

5  207  Panos Panoulis  Berk Can Doğan  12

6  206  Hilmi Çelebioğlu  Hilmi Çelebioğlu  9.5

7  201  Sander Kaveciler  Eser Sulo  6.5

8  208  Hüseyin Kurt  Özaydın Dölek  0

 

Macera Kategorisi:



Pilot  Co-Pilot  Sınıf  Toplam

1  301  Edim Macila  Eser Harper  UTV  0:08:26.0

2  303  Sona Singh
  ATV  0:14:06.0

3  302  Kağan Erülkü  Yusuf Acemoğlu  UTV  0:14:38.0

4  304  Özmert Ersin
  Moto  1:18:43.0

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 8 8 0 0 18 24
2 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 8 6 1 1 10 19
3 BAF ÜLKÜ YURDU 8 5 2 1 12 17
4 CİHANGİR GSK 8 4 2 2 2 14
5 TÜRK OCAĞI LİMASOL 8 4 1 3 8 13
6 GÖNYELİ SK 8 4 1 3 2 13
7 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 8 4 0 4 6 12
8 BİNATLI YSK 8 3 1 4 -3 10
9 GENÇLİK GÜCÜ TSK 8 2 3 3 -2 9
10 LEFKE TSK 8 2 3 3 -4 9
11 ÇETİNKAYA TSK 8 2 3 3 -6 9
12 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 8 2 2 4 -4 8
13 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 8 1 5 2 -8 8
14 GİRNE HALK EVİ 8 2 0 6 -5 6
15 ESENTEPE KKSK 8 1 1 6 -13 4
16 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 8 0 3 5 -13 3
yukarı çık