Akıncı’nın gündemi spor

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, en büyük hedeflerinden birinin ülke gençliğinin kendi bayrağı altında, kendi kimlikleri ile uluslararası alanda yarışmalarını sağlamak olduğunu vurguladı ve bu yönde kararlı bir şekilde uğraş vermeye devam edeceğini kaydetti.

Akıncı’nın gündemi spor
banner90
banner8

Akıncı, ülkedeki tüm spor federasyonlarının başkan, yönetici ve temsilcileri ile biraraya geldi. Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği lokalindeki görüşmede, görev süresince spor alanında yapılan çalışmalar ile önümüzdeki dönem vizyonuna yönelik değerlendirmelerde bulunan Akıncı, görüş ve önerileri dinledi, sorulara yanıtlar verdi.

Akıncı “Hedef kendi bayrağımız ile katılmak”


banner134
Toplumun bütününden ayrı düşünülmeyen spor camiasının ambargoların baskısını en fazla hissedenlerin başında geldiğini kaydeden Akıncı, başarılı gençlerimizin de maalesef başka ülkeler adına yarışmalara katılmak zorunda kaldığına dikkat çekti. Bu durumun gençlerimizin ne kadar yetenekli olduklarının göstergesi de olduğuna işaret eden Akıncı,”Hedef ve uğraşımız gençlerimizin Kıbrıslı Türk kimlikleriyle kendi bayrakları altında uluslararası alanda yarışmalarını sağlamaktır” dedi.

“Ambargo insani değil siyasi”

Görev süreleri boyunca uluslararası anlamda yaptıkları tüm temas ve görüşmelerde spor ambargosunu sürekli olarak gündeme getirdiklerini anlatan Akıncı, “Kendi spor camiamızın saygınlığı için yaptıklarım da hafızalardadır. Bu toplumun kimliğini, kişiliğini, herkese karşı korumak zorundayız ve bunları yaptım, yapmaya da devam edeceğim” dedi. Ambargoların altında yatan nedenin insani değil siyasi olduğunu belirten Akıncı, bir yandan bunları tümden ortadan kaldıracak Kıbrıs sorununun çözümü için bıkmadan usanmadan, kararlılıkla uğraşırken, diğer yandan da haksız ambargolara karşı daha aktif olacaklarını ifade etti.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75