Akterzi güneyde şampiyon

banner37

Başarılı atıcımız Nihat Akterzi, Güney Kıbrıs Atıcılık Federasyonu tarafından düzenlenen “Ammochitos Kupası” Atıcılık Olimpik Trap yarışmasında şampiyon oldu. Güney Kıbrıs Atıcılık Federasyonu tarafından düzenlenen 2020 yılı yarışmalarında pandemiden dolayı 6 yarışmanın 5’ine katılarak başarılı sonuçlar elde etmeyi başaran Nihat Akterzi, yılın son yarışmasında adeta yarışmaya damga vurarak şampiyon oldu ve sezonu tamamladı

Akterzi güneyde şampiyon
banner99

Ahmet OGAN

Atıcılık Olimpik Trap yarışmasında 125 plakaya atış yapıldı. Akterzi, 125 plaka sonunda 118 vuruşla finale girme hakkı elde etti. Final yarışlarında 50 plakanın 45 tanesini tek fişenkle vuruş yapan Akterzi, Ammochitos Kupası’nda şampiyon olarak büyük başarı elde etti.


Takım halinde sıralamada ikinci olan Akterzi ve ekibi Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası Seçmeleri’nde yer almaya çok yaklaştı.

banner134

Hedef Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası


Akterzi, 2021 Şubat ayında Mısır’ın Cairo (Kahire) şehrinde düzenlenecek olan Dünya Kupası ve 23 Mayıs - 6 Haziran tarihleri arasında Hırvatistan’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası için iyi sonuçlar alınırken, 2021 Ocak ayında yapılacak sezonun ilk yarışmasında belli olacak.


Akterzi, şampiyona öncesinde çok iyi hazırlanarak başarılı performansını 2021 yılının ilk yarışında da sürdürerek iyi bir sonuç elde etmeyi amaçlarken, “Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası’na” girme hakkı kazanma hedefinde olduğunu açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75