Aktunç: En başa döneceğiz

banner37

Sezon hazırlıklarına ara verilmesinden sonra yeniden başlayacak olan antrenmanlarla ilgili hazırlıklarını sürdüren takımlar Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’ndan gelecek tarihi beklemeye başladı

Aktunç: En başa döneceğiz
banner99

Ahmet ÖZYAŞAR

Federasyonun tarih açıklamasından sonra antrenmanlara başlayacak takımlar yeni bir karar alınmadığı sürece 8 haftalık bir hazırlık sürecine sahip olacak. K-Pet Süper Lig’in yeni ekibi Mesarya’da Teknik Direktör Nazım Aktunç, 8 haftalık sürecin iyi bir zaman olduğunu belirtti.

Aktunç: 8 haftada 52 idman planlıyoruz


banner134
Aktunç, antrenmanlara verilen arada kendilerinin takım olarak çalışmalara ara verdiklerini, yalnızca bireysel antrenmanlara devam ettiklerini belirtti. Futbol federasyonun yeni takvimi açıkladıktan sonra çalışmalara en başından itibaren başlayacaklarını ve 8 haftalık süreçte 52 antrenman yapmayı planladıklarını belirten Aktunç, daha önce planladıkları hazırlık maçlarını da oynamayı hedeflediklerini kaydetti.

“İki de kamp yapacağız”


Bu hazırlık sürecinde ilk aşamada kuvvet, hafif tempo dayanıklılık antrenmanları yapacaklarını, daha sonraki periyotta ise antrenman hızını kademeli olarak artıracaklarını belirtti. Aktunç, ayrıca hazırlık sürecinde 2 defa kamp yapacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75