Altyapılar da sıkıntıda

banner37

Yaşanan COVİD19 pandemisi nedeniyle futbolun durma noktasına geldiği ülkemizde birçok minik yıldız adayının top koşturduğu takımların alt yapıları da bu sıkıntıdan payını almaya başladı

Altyapılar da sıkıntıda
banner90
banner8

Levent TEZEL

banner134
Ülkemizin önemli alt yapıları arasında gösterilen Mağusa Türk Gücü ve Çetinkaya Urcan Vangöl Akademi alt yapılarında görev yapan Salih Işık ve Kemal Okta konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundular. Farklı yaş gruplarından gençlerin yetişmesine emek veren teknik adamlar şu konulara dikkat çekti;
 

Salih Işık ( Çetinkaya Urcan Vangöl Akademi)

 “Önce sağlık. Bu bir gerçek. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun aldığı karara uymak zorundayız. Ancak şu an için ülkemizde bu konuda farklı görüşler de var. Futbol oynansın diyenler var, oynanmasın tehlikeli diyenler de var. Bazı aileler sürekli bizleri arayarak ne yapılacağını, ne olacağını soruyorlar. Benim düşünceme göre sistemde bir yanlışlık var. Örnek vermek gerekirse halı sahalar açık ama alt yapıların çalışması yasak. Bence halı sahadakilerin riski daha fazladır. Bu noktada sistemin kendisini tartışmamız gerektiğini düşünüyorum. Ülkemizde sağlıkla ilgili kurumlar, bilirkişiler var. Onların konuşması, kararı onların vermesi gerektiğini düşünüyorum.”

Kemal Okta (Mağusa Türk Gücü)

“Ülkemizde yerel vaka haberlerinin artmasından sonra ailelerde başlayan tedirginliği görerek futbol federasyonundan bir hafta önce çalışmalarımızı durdurma kararı aldık. 1 Ekim sonrasındaki sürecin nasıl seyredeceğini kestirmek çok zor. U20, U17, U15 ve diğer yaş grupları lisanslar için hastaneye gitmek zorunda. Ama aileler içinde bulunulan ortamda haklı olarak bunu yapmaktan çekiniyor.


Çocuklarımıza sağlık koşullarını sağlamamız gerekiyor. Kulübümüzde 400 çocuğumuz var. Hijyen ve temizlik şartlarının sağlanması gerekiyor. Antrenmanlar için şartlar düzenlenmezse aileler çocuklarını göndermek istemeyecektir. Bizde birçok farklı yerleşim yerlerinden çocuklar var. Farklı farklı ailelerden ve yerlerden geliyorlar. İlk pandemi döneminde belli bir korku vardı. Şimdi insanlarda çok daha büyük bir korku var. Onun için şu anki durumda gençlerin spor eğitimi alması da önemli ama önce sağlık diyoruz.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75