Anlamlı proje

banner37

Yeniboğaziçi ve Küçük Kaymaklı Spor Kulüpleri altyapılarına eğitim verildi

Anlamlı proje
banner99

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu (LTTFF) ve Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği işbirliğinde geliştirilen “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi” çalışmaları devam ediyor.

Başbakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, tüm futbol kulüplerini kapsayacak şekilde planlanan “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi”  çerçevesinde KTFF tarafından planlanan program dahilinde Yeniboğaziçi ve Küçük Kaymaklı altyapılarındaki sporculara eğitimler verildi.

Yeniboğaziçi antrenman tesislerinde gerçekleştirilen eğitimde Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, KTFF Eğitim Sorumlusu Serhat Deniz, LTTFF Temsilcisi Kemal Köseoğlu, Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı İsmet Medi Koldaş ve çalışmalarını bölgede sürdüren “Umuda Yolculuk Karavanı” ekibi de hazır bulundu.

Karaokçu’nun bağımlılıklar ve riskleri konusunda bilgilendirme yaptığı eğitimde, proje çerçevesinde hazırlanan “Bağımlılık Bilgilendirme El Kitabı”  tüm sporcu, teknik ekip ve çalışmayı izleyen ailelere dağıtılırken Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu tarafından altyapı çalışmalarına destek amacıyla gönderilen futbol topları da hediye olarak takım hocalarına takdim edildi.
 

Zurnacılar: Elimizden gelen desteği vereceğiz


Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar etkinlikte yaptığı konuşmada,  tüm çocuk ve gençleri hem fiziksel, hem ruhsal, hem de bağımlılıklar konusunda bilinçli bireyler olarak yetiştirmek için hayata geçirilen  “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi”ne ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

Proje çerçevesinde üçüncü eğitim çalışması önceki akşam Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’ne ait Şehit Hüseyin Ruso Stadyumu yanındaki antrenman sahasında gerçekleştirildi.
 

Karaokçu: Bilinçli sporcu ordusu yetiştirilecek

banner134


Karaokçu,  gayrı yasal bağımlılık yapan maddeler yanında, son dönemlerde özellikle de Covid-19 sürecinde ciddi şekilde sıkıntı olmaya başlayan sanal bağımlılıklar ve kumar bağımlılıklarının bireyler üzerinde yarattığı fizyolojik ve psikolojik sıkıntılar konusunda Küçük Kaymaklı Futbol Akademi, U15 ve U17 takımlarını bilgilendirdi.

Sporcuların sorularını da yanıtlayan Karaokçu alkol, kafein ve nargile kullanımı konusundaki risklerle ilgili bilgiler de aktarıp uyarılarda bulundu.

Karaokçu, her türlü bağımlılıklarla ilgili olarak Komisyonun ALO 1191 Bağımlılık Destek Hattı ve Merkezi’nden 24 saat destek alınabileceğini de kaydetti ve proje ile futbolda bilinçli bir sporcu ordusu yetiştirileceğini söyledi.

 

Saiter: Proje çok doğru ve yerinde bir adım


Küçük Kaymaklı Futbol Akademi, U15 ve U17 Antrenörü Birol Saiter de yaptığı konuşmada, “Futbolda Bağımlılıklarla Mücadelede El Ele Projesi”nin çok doğru ve yerinde bir adım olduğunu vurgulayarak katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı İsmet Medi Koldaş da çalışmaları hakkında bilgi verirken Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu tarafından altyapı çalışmalarına destek amacıyla gönderilen futbol toplarını Küçük Kaymaklı Futbol Akademi antrenörleri Birol Saiter ve Evrim Belge’ye takdim etti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88