Antrenör Semineri tamamlandı

banner37

Antrenör Semineri tamamlandı
banner99

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği’nin (KTFAD) iş birliği çerçevesinde düzenlenen antrenör gelişim semineri tamamlandı. İkinci günde seminere B ve C lisans ile kaleci antrenörleri katıldı. Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş’ın yaptığı konuşmanın ardından seminer başladı.

Konular görsel olarak işlendi

banner134

Seminerin ilk konusu “Çocuk ve Gençlerde Antrenman Bilgisi” (GAÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okul Müdürü Prof Dr.Mustafa Ferit Acar (pro lisans) tarafından görsel olarak işlendi. Daha sonra “Modern Antrenörlük” konusu Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Eğitmenlerinden Dr. Atila Yüce tarafından aktarıldı.

Saha uygulamaları


Antrenör gelişim semineri ikinci bölümü Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso Stadı’ın da B, C, kaleci antrenörlerin katılımıyla sahada uygulamalı olarak gerçekleştirildi. “Çocuk ve Gençlerde Saha Uygulamaları” Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eğitmeni Dr. Atilla Yüce ve Teknik Direktör Özcan Bizati tarafından, “Günümüz futbolunda kalecinin rolü” Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) genç milli takım kaleci antrenörü Yusuf Yardımcı tarafından piyonlar eşliğinde uygulamalı olarak verildi. Seminer sertifika dağıtımıyla sona erdi.


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’ndan çalışma izni alabilme için tüm teknik adamların seminere katılma zorunluluğu olduğundan dolayı teknik direktör, A, B, C, kaleci antrenörü lisansları yenileme seminerine katılan teknik adamlar 2021-2022 futbol sezonunda çalışma izni almaya hak kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75