Antrenörler erteleme istemiyor!

banner37

Bakanlar Kurulu tarafından 1 Ekim’e kadar faaliyetleri durdurulan futbolun geleceği nasıl şekilleneceği konusunda futbolun paydaşları içerisinde yer alan Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği (KTFAD), yapmış olduğu yönetim kurulu toplantısı sonrasında basın bildirisi yayınladı

Antrenörler erteleme istemiyor!
banner90
banner8


Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dünya önlemlerle oynuyor”


“Futbol, dünyada en popüler oyun olarak, futbol ekonomisi kendini ispatlamış ve futbol bir tutkuya dönüşmüştür. Ülkemizde futbolsuz geçen günler bir kabusa dönüşmektedir. Hal böyleyken Covid-19 salgını bizleri öyle bir hale getirmiş ki, futbol oynatmamayı bile düşündürmeye başlatmıştır. Profesyonel düzeyde olan ülkeler öyle önlemler almışlar ki bugün itibarı ile seyircisiz olsa bile hemen hemen tüm ülkelerde ligler başlamış durumdadır.

banner134
“Herkes yoğun bir uğraş içerisine girmeli”


Profesyonellikten bahsetmişken, bizim ülkemizde de futbolun amatör olduğunu herhalde söyleyemeyiz. Bundan dolayı başta devletimiz, federasyonumuz, kulüplerimiz, futbolumuzun 1 Ekim 2020 itibarı ile yeniden başlayabilmesi için yoğun bir uğraş içerisine girmeleri gerekmektedir. Bu yoğun uğraşa futbol ailesi olarak kendimizden başlamalıyız.

“Aksi durumda zor koşullar bizleri bekler”


Bir bütün olarak futbolu nasıl ne şekilde başlatabiliriz düşüncesi ile hareket edip, verilen bu kısa arayı telafi ederek sağlık koşulları için gerekli tedbirler en üst düzeyde alınarak futbolumuzu yeniden başlatmalıyız. Aksi bir durumda daha zor koşullar bizleri beklemektedir. Biz Antrenörler Derneği olarak her türlü teknik desteği vermeye hazır olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha belirtiriz.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75