banner6

Antrenörlere çalışma izinleri verildi

banner37

Antrenörlere çalışma izinleri verildi
banner8

Ahmet OGAN

AKSA Süper Lig ve AKSA Birinci Lig’de 2021-22 futbol sezonu, geçtiğimiz hafta başlarken, takımlarda görev yapan teknik direktör ve antrenörler Futbol Federasyonu tarafından verilen çalışma izinleri ile birlikte görevlerine başladı. 2021-22 futbol sezonu öncesinde Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği iş birliğinde düzenlenen teknik direktör, A, B, C, kaleci antrenör lisansları yenileme seminerine katılan antrenörler çalışma izni almaya hak kazandı.

En iyi şekilde hazırlık yapılıyor

banner134


Kulüplerde görev alan teknik direktörler, antrenörler yoğun geçecek sezon öncesinde uzun bir hazırlık döneminden itibaren işi baştan sıkı tutarak başarılı olabilmek için çalışmalara devam ediyor. AKSA Süper Lig’de beşinci sezonu (2020-2021 sezonu Covid-19 sebebiyle oynanmadı) AKSA Birinci Lig’de ise dördüncü sezonu (2020-2021 sezonu Covid-19 sebebiyle oynanmadı) geride kalacak olan 16 takımlı sezonda 30 haftalık uzun lig maratonu en iyi şekilde tamamlayabilmek için lig boyunca en zor görevi yapacak olan teknik direktörler ve antrenörler takımlarını en iyi şekilde hazırlamaya özen gösterdi.

Yenileme seminerine katlım zorunlu


Teknik direktör, A, B, C, kaleci antrenörü lisansları yenileme seminerine ilgili lisans sahibi teknik adamların 2021-2022 futbol sezonunda Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’ndan çalışma izni alabilmeleri için tüm teknik adamların seminere katılımı zorunlu. Yenileme seminerine mazeretsiz katılmayan teknik direktörler halen yürürlükte olan antrenör kursları yönetmeliğinin “9.maddesi yenileme seminerinin 2.fıkrası” yenileme seminerine mazereti (yurtdışında olduğunu kanıtlayan belge veya tam teşekkülü hastaneden rapor) olmaksızın katılmayan kişilere yenileme semineri takip eden sezonda çalışma izni verilemez.

A lisans antrenörlere çalışma izni verildi


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu yapılan 2019-2020 futbol sezonu Olağan Mali Genel Kurul toplantısında (25.09.2020) kulüplerin teknik direktörlük kursuna katılmaya hak kazanan ancak pandemi (Covid-19) nedeniyle kursların yapılamamasından dolayı mağdur olan hak sahibi A Lisans antrenörlere kurs açılıncaya kadar “Süper lig”de görev yapmalarının önünün açılması için sunulan önerge yönetim kurulu tarafından öneri onaylanarak çalışma izinleri 2020-2021 futbol sezonunda kurs açılıp tamamlanıncaya kadar geçici olarak bu hak verilmişti. Ancak 2020-2021 sezonu Covid-19 sebebiyle oynanmayan liglerin ardından bu sezon oynatılamaya başlanan 2021-2022 futbol sezonunda da kurs açılıp tamamlanıncaya kadar geçici olarak geçerli olduğu Futbol Federasyonu tarafından belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104