banner6

Arda'nın gazeteciye saldırması Milli kariyerini bitirdi!

banner37

Türkiye A Milli Takım kaptanı Arda Turan, Makedonya maçı sonrasında uçakta gazeteci Bilal Meşe'ye fiziki saldırıda bulundu

Arda'nın gazeteciye saldırması Milli kariyerini bitirdi!
banner151 banner143

Maç sonrasında İtalya'ya hareket eden uçakta Arda, EURO2016 sırasında yaptığı prim haberleri nedeniyle Meşe'ye küfrederek bağırmaya başladı ve ardından boğazını sıktı. Olay sonrasında Arda Milli Takım kadrosundan çıkarıldı. Kısa bir süre sonra ise Arda, Milli Takım kariyerine noktayı koyduğunu açıkladı.

 

Türkiye'nin milli futbolcusu ve ayni zamanda kaptanı Arda Turan, Makedonya maçı sonrasında uçakta gazeteci Bilal Meşe'ye fiziki saldırıda bulundu.


Mekadonya maçı sonrasında İtalya'ya hareket eden uçakta Arda Turan, EURO2016 sırasında yaptığı prim haberleri nedeniyle Bilal Meşe'ye bağırmaya başladığı ve milli futbolcunun, gazetecinin boğazına sıktığı belirtildi. Arda Turan'ı olay yerinden 3 kişi zorlukla uzaklaştırdı.

 

Olayın gelişimi


Milli Takım futbolcuları ile birlikte kafilede yer alan VIP yolcular ve basın mensupları uçağa binip bagajlarını üst dolaplara yerleştirdiği sırada Arda Turan, cam kenarında kemeri bağlı bir biçimde oturan Bilal Meşe'nin yanına geldi ve, "Senin...Ana....Avradını...Kızlarını...Çoluğunu...Çocuğunu........." şeklinde küfürler ederek saldırdığı gözlendi. Meşe'nin boğazına sarılan ve sıkmaya çalışan Arda Turan'ın bu hareketine Burak Yılmaz ve Caner Erkin anında müdahale etti ancak olayda hayret ve şaşkınlık uyandıracak bir biçimde bu ikili Bilal Meşe'ye yüklenerek, "Otur bakalım yerine sen ne yapıyorsun" diyerek, takım arkadaşının tarafında yer aldılar.

 

Demirören’e de hakaret


Arda, "Söyle Bilal Meşe, söyle orada mıydın? Bizle miydin de prim mevzusunu yazdın? Biz kimden para istemişiz? Kimden prim istemişiz? Konuş şimdi konuş. Hadi, onlarda burada! Burada soruyorum. Kim yazdırdı bunları sana. Kim söylüyor sana bunları söyle hadi. Bu ülke böyle ülke! Seni bu uçağa alırlar. Alırlar tabii. Seni bu uçağa alanlara da söylüyorum! Duysunlar. Senin gibi şerefsizi bu uçağa alanların a.... k....!. Beni de başkaları gibi zannettin. Şimdi konuş bakalım. Ben futbolu bırakırım ama aileme şerefime laf söyletmem. O... ç... Biz kimden para dilenmişiz. Seni bu uçağa alan kim! Futbolu bırakırım ama şerefime, aileme laf söyletmem. Öyle haber yapamazsın! Patronun Demirören. Sen federasyon başkanının gazetesindesin ya! Federasyon başkanı değil mi senin başkanın. Seni uçağa alanın a.... k...."

 

Arda Turan'dan açıklama


Türkiye A Milli Takım uçağında Milliyet yazarı Bilal Meşe'ye fiziki müdahale bulunan Arda Turan konu hakkında açıklama yaptı. Arda Turan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Yarın kalktığınızda muhtemelen haberleri göreceksiniz... Eleştiriler, kınamalar, köşe yazıları, hep beraber birbirlerine destek , planları ve devamı...DEMİŞTİM!!! Islıklandıktan sonraki röportajımda olanları unutmayacağım diye (Euro 2016). İlk defa milli takım uçağında gördüm o şahsiyetlerden birini aylar sonra. Onlar kim mi? Biz ülkemizin formasını terletirken ve sonrasında; yalanla, iftirayla, insanların onuruna laf söyleyerek, ailevi değerlerine dil uzatıp sonra buna gazetecilik diyen kişiler. Merak etmeyin. ( 3-5 kişiler ). Tabi alışmışlar bunları yapıp pişkince gezmeye... Neden ? Çünkü düzen böyle gazeteciler ya (gazetecilik) aylar geçince unutuluyor ya.. Çocukları, gençleri, kaoslar ve krizle besleyenler; hayalleri başka yerlere taşıyanlar. Yok öyle insanın, karakterine, ailesine değerlerine laf atmak. Unutmayanı da var bunun.! Benim futbolculuğumu eleştiren gerçek gazetecilere teşekkür etmişliğim vardır haklısınız diye... Çünkü bu meslek olabilir. Ama aileme, değerlerime olmaz; gücüm yettiğince de buna izin vermeyeceğim...

 

"Allah’tan başka kimseye hesap vermem"


Yaptığım doğru muydu bilmem!!! Evine misafir olup, adam satıp, iftira atıp arkadan iş çeviren olacağıma... Yüzüne, bağırarak, hakaret ederek, saldırarak cevap beklerim... Belki doğru değil ama dürüstçe, onurlu, şerefli bir davranış... Bu fotoğrafta gördüğünüz çocuk hayatta iyi veya kötü ne yaptıysa bedelini ödedi; öder de.. Allahtan başka kimseden bir şey istemedi, beklemedi. Hesabı da kimseye vermez...

 

"Karşılığını alır"


Arda Turan yola çıkarken iyi futbolcu, star vs olmak için çıkmadı... Şerefli,onurlu bir adam olmak için, ailesine sevdiklerine sahip olmak için çıktı.. Her kim şerefime, aileme, onuruma laf etmeye kalkarsa Allah'ın bana verdikleriyle, gücüm yettiğince karşılığını alır... İyi geceler..

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 10:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104