“Arka arkaya maç kolay olmayacak”

banner37

Takvimlendirme konusunun önemine işaret eden Yenicami kaptanı Tansel Esengin, sıkışıklık ile arka arkaya maç oynamanın zorluğuna değindi

banner87
“Arka arkaya maç kolay olmayacak”
banner90
banner99

Şükrü BURAĞAN

Yenicami kaptanı Tansel Esengin, COVID-19 salgını ve sporda yaşanan süreci değerlendirirken, geleceğe yönelik düşüncelerini ve takımının hedeflerini aktardı.


Tansel, Covid 19 salgınının olumlu etki yaratmadığının ortada olduğunu, sadece ülkemizde değil dünyada da durumun böyle olduğunu ifade ederek, “İşin pozitif tarafından olaya yorum yapmak istiyorum, bir kez daha futbolun ne kadar değerli olduğunu anlamış olduk. Sevinçlerini de üzüntülerini de özlemiş durumdayız” dedi.

“Ev çalışmaları saha antrenmanlarının yerini tutmuyor”


Takımdaki durumla ilgili soru üzerine 1 ayı aşkın süredir antrenörlerinin vermiş olduğu programlar çerçevesinde evlerinde bireysel olarak antrenmanlarına devam ettiklerini belirten Tansel, bunun saha antrenmanlarının ve takım olarak çalışmanın yerini tutmadığını ancak şu an yapılabilecek tek şeyin bu olduğunu aktardı.


Antrenmanların yapılması ve maçların oynanması konusunun Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilim Kurulu ve Futbol Federasyonu’ndan gelecek olan kararlara bağlı olduğunu hatırlatan Tansel Ekengin, şu şekilde devam etti:


“Gerekli sağlık koşullarının oluşması ve bu kurumların onayı sonrası maçlarımızı oynayıp bu sezonu tamamlamak istiyoruz. Tabii eğer onay gelirse takvimlendirmede sıkışıklık yaşanabilir diye düşünüyoruz. Arka arkaya maç oynamak pek kolay olmayacak ama antrenörlerimiz bu konularda gerekli çalışmayı yapacaktır.”

“Hedefimiz Nicosia Group Kıbrıs Kupası’nı kazanmak”


Yenicami’nin hedefleri konusuna da değinen kaptan Tansel, sezona başlarken hedeflerinde 3 kupa olduğunu, sezon başında Süper Kupa’yı kazandıklarını ancak lig şampiyonluğu iddiaları kalmadığını, son hedef olarak Nicosia Group Kıbrıs Kupası’nı kazanıp müzelerine götürmek istediklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75