Arslan: Linç girişimleri yanlış ve yersizdir

banner37

K-Pet Süper Lig ekiplerinden Türk Ocağı’nın Başkanı Ahmet Arslan, Futbolcular Derneği tarafından KTFF’ye yapılan eylemi kınadı

Arslan: Linç girişimleri yanlış ve yersizdir
banner8

“Pandemi, ülke futbolumuzda kaos yarattı”


Arslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Dünyamızı saran Pandemi, bu günlerde ülke futbolumuzda ciddi bir kaos yaratmıştır. Sağlık Bakanlığı bünyesinde “Bulaşıcı Hastalıklar Yasası” dahilinde bulunan ve Sağlık Üst Kurulu tarafından yönetilen süreçte Futbol Federasyonumuz ile Sağlık Bakanlığı arasında anlaşma sağlanamaması sonucunda futbolumuz başlayamamıştır. “Temaslı takibi” meselesine bir türlü açılım getirilememiş ve sağlık protokolü bu konudan dolayı imzalanamamıştır.


Futbol oyununun doğası gereği “Temaslı takibi” noktasında futbola özgü bir ayrıcalık yapılması halinde oynanabileceğine dair biz kulüp başkanları olarak federasyon başkanımıza görüşme yetkisi vermişti. Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmelerden “Temaslı takibi” konusunda katı bir tutum gelince, futbolumuz sekteye uğramış oldu.

banner134
“Suçun federasyona atılması vizyon ve bilgi eksikliğidir”


Bu durum karşısında futbol paydaşlarının duyduğu rahatsızlığı pek tabii ki biz kulüp başkanları da duymaktayız. Bir önemli paydaşlarımız olan futbolcu kitlesi bu konuda haddini aşarak meselenin merkezine gelme çabaları hiç de doğru bir davranış değildir. Futbol Federasyonu önüne bırakılan Tabut ve “Futbolumuzu Geri Verin” ifadeleri ile suçun tamamen federasyona yüklemesi bir vizyon ve bilgi eksikliği sonucu yapılmış bir davranıştır. Malumunuzdur ki; konu futbol olunca kulüp başkanları kadar eli taşın altında olan bir futbol paydaşı yoktur. Sezon dahilinde her türlü ekonomik ve sporsal sonuçtan tek sorumluluğu olan objedir. Tüm bu olaylara en sağlıklı bakabilen ve en geniş değerlendirmeyi yapabilen kesim Kulüp Başkanları ve Federasyon Başkanlığıdır. (tabii ki; kendini yetiştirmiş tecrübeli ve deneyimli spor çevresi paydaşlarını hariç tutarım) Bu görevler; olaylara birçok açıdan bakabilme yetisine sahip olmayı gerektirir.

“Futbolcular olaya çok duygusal bakıyor”


Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntı sadece futbol oynayamama değildir, paralelinde ülkemizin Covit 19 salgını mücadelesinde başarıyla çıkabilmesidir. Bunun için bir diyet ödemesi gerekmektedir. Tam bir şekilde “Temaslı takibi “yapıldığı için şu an “virüs bulaşı” konusunda sayılama olarak başarılıyız. Temaslı takibi Rum tarafındaki gibi olmuş olsaydı, şimdi vay halimize durumunda olacaktık büyük bir olasılıkla. Bu uğurda tek bir canı bile kaybetme karşılığı olarak futbolun oynanmaması bile doğru sayılmalıdır.


Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, bu konuda en esaslı ve kararlı bir şekilde yönetimini yapmaktadır. Futbolcularımız bu olaylara çok duygusal bakmaktadırlar ve sosyal medya aracılığıyla linç girişimleri yanlış ve yersizdir. Meselenin özü Sağlık Üst Kurulu’nun Temaslı Takibi şeklinden vazgeçmemesi sonucu ülke futbolumuz bekleme sürecine girmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75