Artık can sıkmaya başladı

banner37

Spor Dairesi yetkililerinin sorunlarına ilgisiz kaldığı Paşaköy 100. Yıl Stadı’nda kaos büyüyor

Artık can sıkmaya başladı
banner8

Levent TEZEL


Süper Lig’in yeni takımı Mesarya’nın maçlarını oynadığı Paşaköy 100. Yıl Stadı’ndaki sorunlar gün geçtikçe büyürken verilen sözlerin tutulmaması ve Spor Dairesi’nin konuya olan ilgisizliği bölge halkı arasında infiale neden olmaya başladı.


Stadın son derece elverişsiz olan tribünlerinin yenilenmesi ve saha zemininin iyileştirilmesiyle ilgili olarak Spor Dairesi yetkililerince defalarca söz verilmesine rağmen bu güne kadar tek bir adım atılmadı. Bunun yanı sıra basın odası, soyunma odası, skorbord gibi bölümlerin ya hiç olmaması ya da son derece elverişsiz olması da kulüp yetkilileri ve bölge halkı arasındaki tepkilerin iyice büyümesine neden olmaya başladı.

Spor Dairesi nerde?


Spor Dairesi’nin ve Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek’in bu güne kadar verilen sözlere rağmen statla ilgili olarak tek bir adım dahi atmamış olması karşısında Paşaköy Belediyesi ve Mesarya Kulübü harekete geçerek kendi kıt imkanlarını stadın iyileştirilmesi için kullanmaya başladı. Bu çalışmaların yeterli olmadığının farkında olduklarını belirten ve ciddi anlamda ortaya çıkan durumun can sıkmaya başladığını ifade eden yöneticiler, Bakan Erhan Arıklı’nın ve Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek’in bölge takımlarından oluşan Mesarya Kulübü’nün feryadına bir an önce yanıt vermesini beklediklerini vurguladılar.  

Başkan Topaloğlu: “Proje sunduk ancak hala bekliyoruz”


Mesarya Kulüp Başkanı Halil Topaloğlu, ligin tamamlandığı dönemden beri statları ile ilgili adım atılmasını beklediklerini ancak verilen onca söze rağmen hiçbir adımın atılmamasının kendilerini camia olarak son derece üzdüğünü ve tepkilerin oluşmaya başlamasını da beraberinde getirdiğini ifade etti. Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek’in sorunları yerinde tespit ettiğini, tribünlerin yenilenmesi, ışıklandırma, saha zemini, basın tribünü ve soyunma odaları konusunda kendilerine defalarca söz verilmesine rağmen bu güne kadar tek bir adım dahi atılmadığını ifade etti. Başkan Topaloğlu, stadın sorunları ile ilgili olarak Spor Dairesi’ne oldukça detaylı bir proje sunduklarını ancak bu güne kadar cevap alamadıklarını da vurguladı.

banner134


Mesarya Başkanı Halil Topaloğlu, Süper Lig’in vitrin lig olduğunu, kendilerinin de ilk kez bu ligde mücadele etmenin heyecanını yaşarken tribünlerinin maç izlemeye son derece elverişsiz olduğunu, maçta görev yapacak spor basınının oturacak yerinin bile olmadığını belirtti. Topaloğlu, lig için tüm takımların hazırlıklara başladığı bu günlerde Mesarya’nın saha sorununun artık sadace Mesarya’nın sorunu olmaktan çıktığını bu stada gelecek tüm takımların, taraftarların ve görev yapacak basın mensuplarının sorunu haline gelmeye başladığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75