Aşina: Futbolun durmasına karşıyız

banner37

Süper Lig ekiplerinden Küçük Kaymaklı Başkanı Akay Aşina, futbolun durmasıyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Aşina, kapanma söz konusu olmazken futbolun durmasına karşı olduğunu söyledi

Aşina: Futbolun durmasına karşıyız
banner90
banner99

 Ebru AKGÜR

“Kulüp başkanları henüz toplanmadı”


Bakanlar Kurulunun futbolun oynanması konusunda aksi bir karar vermemesine rağmen KTFF tarafından antrenman ve faaliyetlerin durdurulmasının çelişkili olduğunu aktaran Akay Aşina, “biz kulüp başkanları ile bir toplantı yapmadık. Federasyon ve Kulüpler Birliği yönetimi önce tüm başkanları toplayıp görüşmeliydi. Covid-19 vakalarının artması ve önümüzü göremememiz risktir, bu doğru ancak ülkede bir kapanma yok iken denetimli ve kontrollü bir şekilde antrenmanlar da devam edebilirdi” dedi. Kulüpler olarak birlik olmadıklarını da aktaran Aşina, görüşülüp ortak paydada daha doğru bir karar alınabileceğini savundu.

“Devletimiz yükü kulüplere attı”


banner134
Devlet tarafından verilen katkı payının hala tamamının ödenmediği ve bu konuda sıkıntı yaşandığını aktaran Akay Aşina, “ yetkili kişilerden beklediğimiz önümüzü görebilmemiz için bize ikna edici bir açıklama yapmalarıdır” dedi. Katkı payının taksitlerle ödenmesinde sakınca olmadığını ancak söz verilen tarihte ödenmesi gerektiğine vurgu yapan Aşina, KTFF’nin ve kulüplerin gerekirse daha baskın bir duruş sergilemesi gerektiğini aktardı.

“İleri değil geri gideceğiz”


Türkiye’de artan vakalara rağmen önlemler alınarak futbola devam edildiğini ancak daha küçük yüzölçümündeki ülkemizde futbolu durdurarak önlem almanın doğru olmadığını söyleyen Akay Aşina, “kulüplerden test masraflarını karşılamaları isteniyor. Durdurmak yerine devlet tarafından testlerin yapılması ve gençlerimizin spor faaliyetlerine devam etmesini isterdik. Kulüplerin test ücretini karşılayacak maddi gücü yoktur” dedi. Verilen bu aranın futbolcuların performansını düşüreceğini ve hem fiziksel hem de mental olarak gerileyeceklerini belirten Aşina, K. Kaymaklı olarak elbette ki salgın riskine karşı kendilerinin de bilinçli olduğunu ve devam etmiş olsaydı gruplar halinde antrenmanlarını sürdüreceklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 14:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75