banner6

Asırlık tarihin gerçekleri asla ve asla yok sayılamaz

banner37

Asırlık tarihin gerçekleri asla ve asla yok sayılamaz
banner90
banner99

Fenerbahçe, 1959 öncesindeki şampiyonluklarla ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada, "Her ne şartta olursa olsun haklı davamızın takipçisi olacağımızı ve hakkımızı aynı kararlılıkla sonuna kadar aramaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz." ifadeleri yer aldı.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesi üzerinden 1959 öncesindeki şampiyonluklarla ilgili bir açıklama yayımlandı.

Açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu'na yapılan başvurunun üzerinden 2 yıl geçtiği hatırlatırlarak, "Bugün, şanlı tarihimizin yazılmasında pay sahibi olan, alın teri döken tüm efsanelerimizin emeklerine sahip çıkmak için attığımız hak arayışı adımımızın üzerinden tam 2 yıl geçti." ifadelerine yer verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'na şampiyonluklarla ilgili çağrıda bulunulurken açıklamada, "Kuruluş tarihi 1923 olan Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bizzat ulusal statüde oynatılarak kazandığımız 9 Şampiyonluğumuzun, Türk futbolu ve Cumhuriyet tarihine sahip çıkmak anlamına geldiğini, bu noktada Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarihi bir sorumluluğa sahip olduğunu hatırlatıyoruz." ifadeleri yer aldı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün, şanlı tarihimizin yazılmasında pay sahibi olan, alın teri döken tüm efsanelerimizin emeklerine sahip çıkmak için attığımız hak arayışı adımımızın üzerinden tam 2 yıl geçti.

730 gün önce, 6 Mart 2021 tarihinde, 1959 yılı öncesinde kazandığımız ulusal şampiyonluklarımızın tescil edilerek Türkiye Futbol Federasyonu kayıtlarındaki şampiyonluklarımıza eklenmesi ile bundan doğan diğer taleplerimizin karşılanması için Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığımız başvurunun son derece önem arz ettiğini bir kez daha ifade ediyoruz.

Kuruluş tarihi 1923 olan Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bizzat ulusal statüde oynatılarak kazandığımız 9 Şampiyonluğumuzun, Türk futbolu ve Cumhuriyet tarihine sahip çıkmak anlamına geldiğini, bu noktada Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarihi bir sorumluluğa sahip olduğunu hatırlatıyoruz.

Kurumlarda süreklilik ve istikrar olması gerektiği gözetilerek bugün itibariyle TFF’ye görev ve sorumluluklarını son kez hatırlatmak üzere başvurumuzu yinelediğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyor;

Her ne şartta olursa olsun haklı davamızın takipçisi olacağımızı ve hakkımızı aynı kararlılıkla sonuna kadar aramaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.

İlgililer ve tüm kamuoyu bilmelidir ki; Bu konu kişisel yorum, görüş ve önyargılarla sona erdirilemez, Asırlık tarihin gerçekleri asla ve asla yok sayılamaz."

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2023, 21:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104