Aslanköy’de badminton coşkusu

banner37

KKTC Badminton Federasyonu’nun Aslanköy Parkı’nda düzenlediği "Köy Projesi" ile Aslanköy ve çevre köylerden gelen çocuklara Badminton sporu tanıtıldı

Aslanköy’de badminton coşkusu
banner99

Ülkemizde badminton sporunun gelişmesi için federasyon tarafından hazırlanan projenin ilki Mesarya bölgesindeki Aslanköy’de gerçekleştirildi. Ülkemizi Uluslararası turnuvalarda temsil eden YDÜ sporcuları Seymen Deniz ve Eren Özuyanık ile birlikte Milli Takım sporcularından oluşan 8 kişilik kadro organizasyonda badmintonu tanıtmak amacı ile gösteri maçları yaptılar.

Deniz: Anlamlı ve önemli bir organizasyon


banner134
Badminton Federasyonu Başkanı Fırat Deniz, göreve geldikleri günden beri birçok organizasyon ve sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiklerini, köy projesinin de bunların en anlamlı ve en önemli organizasyonlarından biri olduğunu söyledi. Deniz, düzenledikleri bu organizasyonla bölgedeki gençliğe alternatif sporlarla tanışma fırsatı vermenin yanında, şehir merkezlerine gidip spor yapamayan çocukların da spor yapabilmeleri için olanak sağladıklarını belirtti. Ayrıca bu organizasyonlarla çocukların fiziki gelişimi yanında, sosyal ve ruhen de gelişimi sağlanırken, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarının da sağlayacağını söyleyen Fırat Deniz, çocukların ve ailelerin katılımı ile organizasyonun daha anlamlı olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75