banner6

Atletizm yarışları nefes kesti

banner37

Atletizm yarışları nefes kesti
banner151 banner143


Kuzey Kıbrıs Üniversite Sporları Federasyonu (KKÜSF) tarafından organize edilen Atletizm Şampiyonası’nda Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) genel puanlamada birinci basamakta yer aldı.


DAÜ’nün ardından Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ikinci basamakta yer alırken, Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) atletizm takımı genel puanlamada üçüncü oldu.


Doğu Akdeniz Üniversitesi atletleri; Sırıkla Atlama, Disk Atma, 3000 Metre Engelli, Çekiç Atma, Uzun Atlama ve Yüksek Atlama branşlarında birincilik kürsüsünde yer alırken, Girne Amerikan Üniversitesi atletleri; 800 Metre ve 400 Metre Engelli branşlarında birincilik elde etti. Lefke Avrupa Üniversitesi atletleri 4X100 Metre branşında birincilik elde ederken, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ise 200 Metre branşında altın madalya almayı başardı.

Sonuçlar:

800 Metre

1-Ali Rüşlü 2:26.07 (Girne Amerikan Üniversitesi)

2-Muhammed Hızal 2:27.33 (Doğu Akdeniz Üniversitesi)

3-Abubakar Gambari 2:27.60 (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi)

Sırıkla Atlama

1-Eray Yücedağ 3.40 (Doğu Akdeniz Üniversitesi)

4x100 Metre

1-Lefke Avrupa Üniversitesi 3:53.27

2-Doğu Akdeniz Üniversitesi 4:08.46

3-Girne Amerikan Üniversitesi 4:16.25

Disk Atma

1-Furkan Sönmez 32.98 (Doğu Akdeniz Üniversitesi)

2-Vianney Dushime 32.90 (Lefke Avrupa Üniversitesi)

3-Alp Kardeş 31.70 (Girne Amerikan Üniversitesi)

3000 Metre Engelli

1-Hazem Mabrouk 13:16.62 (Doğu Akdeniz Üniversitesi)

2-Okan Ozmuş 13:38.00 (Uluslararası Final Üniversitesi)

3-Innocent Oki 15:38.64 (Girne Amerikan Üniversitesi)

Çekiç Atma

1-Milad Khalilzadeh 22.80 (Doğu Akdeniz Üniversitesi)

2-Rodney Nyakatembo 22.23 (Lefke Avrupa Üniversitesi)

3-Hasan Caferoğlu 18.94 (Girne Amerikan Üniversitesi)

Uzun Atlama

1-Coşkun Cumaoğulları 6.30 (Doğu Akdeniz Üniversitesi)

2-Nyasha Cliff 5.51 (Lefke Avrupa Üniversitesi)

3-Can Yöncü 5.45 (Girne Amerikan Üniversitesi)

Yüksek Atlama

1-Sari Elias Aljoulani 1.63 (Doğu Akdeniz Üniversitesi)

2-Nyasha Cliff 1.63 (Lefke Avrupa Üniversitesi)

3-Innocent Oki 1.55 (Girne Amerikan Üniversitesi)

200 Metre

1-Fahd Olanrewaju Bwllo 23.41 (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi)

2-Zakarian Mamaun 24.64 (Girne Amerikan Üniversitesi)

3-Berat Şanverdi 24.81 (Doğu Akdeniz Üniversitesi)

400 Metre Engelli

1-Chaddy Nsuami 1:11.79 (Girne Amerikan Üniversitesi)

2-Anıl Can Aydoğdu 1:11.86 (Doğu Akdeniz Üniversitesi)

3-Ebubechukwu Ezeani 1:13.10 (Lefke Avrupa Üniversitesi)

Genel Sıralama

1-Doğu Akdeniz Üniversitesi (8312 Puan)

2-Girne Amerikan Üniversitesi (7056 Puan)

3-Lefke Avrupa Üniversitesi (6538 Puan)

4-Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (3212 Puan)

5-Uluslararası Final Üniversitesi (2751 Puan)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104