banner6

Atletizmde ilkokul ve ortaokul finalleri tamamlandı Şampiyonlar belirlendi

banner37

Atletizmde ilkokul ve ortaokul finalleri tamamlandı  Şampiyonlar belirlendi
banner151 banner143

Milli Eğitim Bakanlığı ile Atletizm Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 2021-2022 Öğretim Yılı İlkokullu Küçükler ve Ortaokullu Yıldızlar Atletizm Final yarışları tamamlandı.


Lefkoşa, Atatürk Stadı’nda iki gün boyunca yer alan yer alan final heyecanı sonunda ilkokul kızlarda Necat British İlkokulu (Girne), erkeklerde Levent Primary İlkokulu şampiyon oldu.


Kızlarda ikinci Levent Primary İlkokulu, üçüncü Güzelyurt Özgürlük İlkokulu oldu.

Erkekler ikinciliği Şht. Hasan Cafer İlkokulu’na giderken, üçüncü Güzelyurt Özgürlük İlkokulu oldu.

ŞTO’dan çifte şampiyonluk


Ortaokul kızlar ve erkeklerde ilk günü lider olarak tamamlayan Şehit Turgut Ortaokulu, ikinci günde elde ettiği sonuçlarla çifte şampiyonluk sevinci yaşadı.


Kızlar ve erkeklerde ikinci Çanakkale Ortaokulu olurken, kızlar üçüncüsü Bekirpaşa Lisesi, erkekler üçüncüsü ise 19 Mayıs Türk Maarif Koleji orta bölümü oldu.

Levent’ten çifte rekor


İlkokul finallerinde Levent Primary İlkokulu daha önce seçmelerde kırdığı 5x60 rekorlarını yeniden kırdı. Levent Primary İlkokulu erkeklerde 43.98, kızlarda ise 44.17’lik dereceleri ile rekor kırma sevinci yaşadı. Müsabakaların ardından düzenlenen törenle takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi.

İlkokul Kızlar Takım Sıralaması

Okul  Puan

1.Necat British İlkokulu (Girne)  346

2.Levent Primary İlkokulu  320

4.Güzelyurt Özgürlük İlkokulu  293

3.Kurtuluş İlkokulu  265

5.Yakın Doğu İlkokulu  261

6.Lefke İstiklal İlkokulu  248

7.Şht. İlker Karter İlkokulu  214

8.Ferdi  58

İlkokul Erkekler Takım Sıralaması

Okul  Puan

1.Levent Primary İlkokulu  302

2.Şht. Hasan Cafer İlkokulu  272

3.Güzelyurt Özgürlük İlkokulu  267

4.Yakın Doğu İlkokulu  261

5.Lapta İlkokulu  220

6.Lefke İstiklal İlkokulu  201

7.Mormenekşe İlkokulu  190

8.Yeni Boğaziçi İlkokulu  152

Ortaokul Kızlar Takım Sıralaması

Okul  Puan

1.Şht. Turgut Ortaokulu  559

2.Çanakkale Ortaokulu  521

3.Bekirpaşa Lisesi Orta Bölümü  496

4.Oğuz Veli Ortaokulu  471

5.Yakın Doğu Koleji (Lefkoşa)  469

6.Erenköy Lisesi Orta Bölümü  425

7.İskele Evkaf Türk Maarif Koleji  402

8.19 Mayıs TMK Orta Bölümü  344

Ortaokul Erkek Takım Sıralaması

Okul  Puan

1.Şht. Turgut Ortaokulu  620

2.Çanakkale Ortaokulu  568

3.19 Mayıs TMK Orta Bölümü  539

4.Yakın Doğu Koleji (Lefkoşa)  534

5.Türk Maarif Koleji  513

6.Hala Sultan İlahiyat Koleji Orta Bl. 437

7.Atleks Sanverler Ortaokulu  192

8.Ferdi  268

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104