banner6

Babadan gelen yetenek

banner37

Uzun yıllar önce MTG’nin formasını giyen Yaşar Behiç’in Bursaspor’da forma giyen oğlu Aziz Behiç, üstün performansıyla dikkat çekiyor

Babadan gelen yetenek
banner99

Ogün Genç KAÇMAZ

Kıbrıslı Türk Yaşar Behiç’in oğlu olan Bursasporlu Aziz Behiç’in başarısı ve geçtiğimiz hafta Fenerbahçe karşısında üstün performansıyla çizgiden çıkardığı top gündem oldu. Mağusa Türk Gücü’nün geçmişte başarılı kadrolarında forma giyen Yaşar Behiç sol kanattaki etkisiyle biliniyordu. Avustralya’ya göç eden Behiç ailesi futboldan kopmadı.

Yaşar Behiç Eraltay’ın oğlu Aziz Behiç doğup büyüdüğü şehrin takımı Melbourne Heart’de istikrarlı performansı ve sol kanattaki başarısı ile birçok takımın transfer gündemine girdi. 2013 yılında Bursaspor’a transfer olan Aziz daha sonra eski takımına kiralık olarak döndü. Bursaspor’da özellikle son iki sezondur çıkış gösteren 26 yaşındaki futbolcu sözleşmesini 2019 yılına kadar uzattı.

 Avustralya Milli Takım başarısı

   Aziz’in babası Yaşar Behiç, küçük yaşlardan itibaren oğlunun iyi bir altyapı eğitimi aldığını, Melbourne’daki başarısı sonrası gelen teklifleri değerlendirdiklerini ve Bursaspor’da futbol yaşamına devam etme kararı aldıklarını söyledi. Türkiye Milli Takımı’nda forma giymesi için teklif geldiğini, o dönemde vatandaşlık işlemleri gerektiğini, görüşmeler sonrası Avustralya Milli Takımı’nda yer alma kararını ürettiklerini açıkladı. Aziz Behiç önce 23 yaş altı şu anda da Avustralya Milli Takımı’nda yer alıyor. Bursaspor’da oğlunun mutlu olduğunu belirten Yaşar Behiç, Aziz’in sezona iyi başladığını, Fenerbahçe maçında öne çıktığını belirterek Avustralya’daki Türk vatandaşlarının da bu başarılardan gurur duyduğunu vurguladı.  

Advocaat örnek gösterdi

   Fenerbahçe’yi Kadıköy’de mağlup eden Bursaspor’da Aziz Behiç’in maçın kırılma anı olarak değerlendirilen pozisyonda Volkan Şen’in vuruşunu çizgi üzerinden çıkarması ve sonrasındaki sevinç gösterisi sarı lacivertlilerin teknik heyetini de etkiledi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat maç sonrası futbolcularına eleştiri getirirken örnek olarak da Aziz Behiç’i verdi. Hollandalı teknik adam Fenerbahçeli futbolcularda, hem mücadele azmi hem de kale çizgisinden top çıkardıktan sonra Aziz Behiç’in hırsını görmek istediğini iletti. 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2016, 10:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104