Badminton riske girmeyecek

banner37

Salgın sürecinin ne getireceğinin belli olmadığını belirten Badminton Federasyonu Başkanı Fırat Deniz, kimsenin sağlığını riske atmayacaklarını açıkladı

Badminton riske girmeyecek
banner99

Şükrü BURAĞAN

Ülkemizin gelişim aşamasındaki spor branşlarından olan badmintonda müsabakaların ne zaman başlayacağı ile ilgili bir takvimlendirmeye gidilmedi. Badminton Federasyonu, COVID-19 salgınının seyrinin ne olacağının netleşmesinden önce müsabaka takvimlendirmesi yapmayacak ve sürecin yakın takipçisi olarak duracak.


Badminton Federasyonu Başkanı Fırat Deniz, 12 Mart’tan itibaren faaliyetleri askıya aldıklarını, Nisan’da yıldızlar sonrasında ise gençler müsabakalarının iptal edildiğini anımsattı.

“Gündemde farklı aktiviteler ve online eğitim var”


Deniz, bu süreç içerisinde sporcularını farklı aktivitelerle birlikte spordan koparmamaya çalıştıklarını, bir meydan okuma yarışması düzenlediklerini, kazananların da Anıl Spor’dan ödül gönderileceğini ifade etti.


banner134
Türkiye Badminton Federasyonu ile imzaladıkları protokole atıfta bulunan ve antrenörler için online eğitim konusunda çalışmalar yapıldığına vurgu yapan Fırat Deniz, badmintonda liglerin geleceğinin ne olacağı konusunda bilgiler verdi.


Fırat Deniz, “Şu anki süreçte ligler başlasın mı, maçlar oynansın mı konusunu yönetim kurulu toplantısında görüştük ve beklemede kalmayı uygun gördük. Salgın sadece yaşlılar değil daha alt yaştakileri tehlike altına sokar, bunun yanında sporcuların da spor hayatını riske atabilir. Büyük bir ihtimal bu ayın sonuna doğru herkese kişisel olarak salona girmeden bireysel sorumluluğu ile antrenman yapılması iznini vereceğiz” dedi.

“Sürecin ne olacağını bilmeden erken konuşmayı doğru bulmayız”


Deniz “Sonraki aşamalarda salonlar açılırsa kulüplere pey der pey saatler vererek çalışma saatlerini organize edeceğiz. Programı biz yapacağız. Sürecin ne olacağını bilmediğimiz için erkenden konuşmayı doğru bulmayız. Temmuz-Ağustos zaten çok sıcak salona girilmez, bir zaman turnuva yapmıştık ve pişman olmuştuk. Bazı branşların ‘yapacağız’ demesi söylemden öte değildir. Biliyoruz ki sporcu ve antrenörler bu sorumluluğun altına girmek istemiyor. Biz riski en aza indirerek adım atacağız. Açık söyleyeyim bir sporcuma, antrenörüme veya hakemime bir şey olacağını düşündükçe uykularım kaçar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75