banner6

Bahtıkara'nın mesaisi yoğun

banner37

Yeniden Süper Lig isteyen Dumlupınar’da göreve gelen genç Teknik Adam Evren Bahtıkara, yoğun bir çalışmanın içerisine girdi

Bahtıkara'nın mesaisi yoğun
banner99

Şükrü BURAĞAN

Süper Lig’de beklenen ritmi tutturamayarak küme düşen Mağusa ekibi Dumlupınar’da yeni sezonda hedef yeniden Süper Lig’e yükselmek olarak belirlenirken, takımın başına getirilen genç teknik adam Evren Bahtıkara, bu hedefe ulaşmak adına çalışmalara başladı.

Bir yandan kadroda yer alacak oyuncuları belirlemeye, diğer yandan transfer listesini netleştirmeye çalışan Evren Bahtıkara, sezon öncesi salon, kondisyon, saha ve kamp programlarını da oluşturmaya çalışıyor.

Ercan ile anlaşıldı

Camianın içerisinden gelmesinin bir avantaj olduğunu belirten ve gençlerle birlikte deneyimli bazı isimleri kadroya katarak iyi bir ekip olmaya çalışacaklarını ifade eden Bahtıkara, Binatlı’da kiralık forma giyen Yenicami futbolcusu Ercan Samancıoğlu ile anlaştıklarını, kulüp ile de temasların başlayacağını aktardı.

Bahtıkara, serbest transfer hakkı bulunan oyuncuları Mehmet Çavuş’un kulübünde kalmayı tercih ettiğini belirterek, 2 ya da 3 deneyimli futbolcuyu daha kadroya katmak istediklerini, bunun yanında Rum kontenjanıyla ilgili de futbolcu araştırması içinde olduklarını belirtti.

Gençlerin adaptasyonu devam edecek

Geride kalan sezonda Mustafa Borataş’ın yardımcılığı yanında, 15 yaş altı takımının başında bulunan ve şampiyonluk yaşayan Evren Bahtıkara, altyapıdan gelecek gençleri takıma adapte etme konusunda da özel olarak çalışacağını, geçtiğimiz sezon başlayan bu adaptasyon sürecini devam ettireceklerini belirti.

Bahtıkara, geçtiğimiz sezonun bir analizini de yaparak, Mehmet Fuat, Sherman, Tunahan ve Celal gibi nokta transferlerden sakatlıklardan dolayı tam anlamda verim alınamadığını, bunun da takımda olumsuz etki yarattığı tespitinde bulundu.

 

Sahaya 24 Temmuz’da iniliyor

Seni sezon hazırlık programı üzerinde çalışmayı sürdürdüklerini, bu kapsamda Temmuz ayı başında salonda çalışmaya başlayacaklarını dile getiren genç teknik adam sahaya iniş tarihini ise 24 Temmuz olarak belirlediklerini vurguladı. Bahtıkara, Eylül ayı başında da yurt içinde bir kamp yapacaklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 12:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104