Barcelona batıyor

banner37

Barcelona batıyor
banner90
banner99

Barcelona, kulübün yıllık finansal raporunu yayınladı. Katalan ekibi 1.5 milyar doların uzun vadede, 886 milyon dolar borcun kısa dönemde oluştuğunu yazdı.


Barcelona, internet sitesinden yaptığı açıklamada borcunun 1.5 milyar dolar olduğunu açıkladı.


Katalanların borcunun büyük bölümünü futbolcu maaşları kapsarken, oyuncu ücretleri kulüp gelirinin %74'ünü oluşturdu. Barcelona, Koronavirüs’ün olumsuz etkileri nedeniyle maaşların ödemesini geciktirdi.

Halen ödenmesi gereken büyük rakamlar var


banner134
Bordo-mavili kulübün borçlarının 153 milyon dolarlık kısmını transfer edilen oyuncuların bonservisleri oluşturuyor. 2017 yazında Liverpool'dan Barcelona'ya yaklaşık 176 milyon dolara katılan Coutinho için Katalanlar, İngiliz ekibine 35 milyon dolar; Frankie de Jong için Ajax'a 19 milyon dolar ve Bourdeaux'dan transfer edilen Malcom için 12 milyon dolar daha bonservis bedeli ödenecek.


Barcelona'nın, Gremio'dan transfer edilen ama sezon başında Miralem Pjanic ile takas edilen Arthur için Brezilya kulübüne 25 milyon Euro transfer bedeli borcu var. Bayern Münih'ten Katalan devine katılan ve şu an Inter forması giyen Arturo Vidal için ise Bavyera ekibine 13 milyon dolar bonservis bedeli verilecek.

Ödeme ertelemesi istiyorlar


Katalanlar, 2019-2020 sezonunda net borcun 593 milyon dolar olduğunu açıkladı. Pandemi nedeniyle gelirleri düşen Barcelona, borçların çoğunu ertelemek zorunda kaldı.


Açıklamaya göre bordo-mavili kulüp, borçların ödenme tarihini 30 Haziran 2021'e kadar ertelemek istiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75