banner6

Barış için basketbol

banner37

PeacePlayers-Kıbrıs aktivite programının bir parçası olan geleneksel yaz kampı bu yıl adanın kuzeyinde, misafirlerini ağırlıyor. Genç Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum basketbol oyuncularının yanı sıra, program ortağı Kuzey İrlanda, Orta Doğu ve Güney Afrika’dan PeacePlayer katılımcıları da kampta yer alıyorlar

Barış için basketbol
banner8

Ahmet ÖZYAŞAR

80 katılımcı

Sekiz farklı bölgelerarası toplumu temsil eden toplam 80 katılımcı, basketbol antrenmanı, sınıf eğitimleri ve farklı kültürel eğitim aktiviteleriyle yeni deneyimler edinirlerken, alanlarında uzman eğitimciler tarafından verilen sınıf eğitimlerinin konuları arasında, liderlik gelişimi, çatışma çözümleme, temel değerlerin incelenmesi ve takım çalışması yer alıyor.

 

Mağusa ev sahibi

Kıbrıs Amerikan Elçiliği ve Laureus Spor İçin İyilik Vakfı tarafından desteklenen projenin bu yılki ayağı dün Mağusa Arena’da gerçekleşti. Amerika Birleşik Devletleri Lefkoşa büyükelçisi Kathleen Doherty ve Gazi Mağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in bulunduğu etkinlikte, kampta olan gençler ile sohbet edilerek basketbol oynandı.

 

Dostluk mesajları

Yerel ve uluslararası basketbol antrenörlerinin yanı sıra, Mizzou Kadın Basketbol Takımı eski yıldızı olan Evan Unrau da kampta yer alarak gençlere antrenörlük yaptı. Evan Unrau, gençlerle profesyonel basketbol becerilerinin yanısıra değerli hayat becerileri hakkında da bilgiler paylaştı. Kampa ilişkin düşünceleri sorulan Unrau, “Gençleri bir araya getirmek için basketbolu olumlu bir araç olarak kullanan PeacePlayers-Kıbrıs’ın çalışmalarında yer almaktan gurur duyuyorum” dedi.

banner134

PeacePlayers-Kıbrıs Müdürü Jale Canlıbalık Oyuncu ise kampa ilişkin yaptığı açıklamada, “Çatışmalar nedeniyle bölünmüş farklı toplumlardan çocuklar bir araya geldiğinde, bizi ayıran şeylerin bizi bir araya getirebileceğini de görebiliyorlar. Spor olumlu bir uzlaşı aracı olarak kullanıldığında, barış için daha güçlü bir ortam yaratmaya katkı sağlayacak ve gelecekteki toplumlarımız için de uzlaşı zemini yaratmış olacaktır” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 10:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104