Başaran heyecanı

banner37

Basketbol Federasyonu geçtiğimiz hafta Spor Dairesi ile işbirliği içerisinde uzun süredir bakımsız kalan Başaran Spor Salonu’nu basketbola yeniden kazandırmak için düğmeye bastı

Başaran heyecanı
banner99

Geçtiğimiz hafta salonu ortadan ayıran duvar sökülerek zeminde hasar gören tahtalar da tamir edildi. Salon içerisindeki kırık camlar da yenilendi ve genel bir temizlik yapıldı. Kullanılmayacak durumda bulunan salonun tuvaletleri ile tesisat tamiri yapıldı. Salon ışıklarının bakımının da yapılacağı açıklandı. Spor Dairesi çalışmalara bütçe çerçevesinde destek olurken, çalışmaların bir bölümü de Basketbol Federasyonu’nun kendi imkanlarıyla yapılıyor.

Mevlit: Heyecan duyuyoruz


Başaran Spor Salonu ile ilgili görüşlerini aktaran Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit ekip olarak çok büyük heyecan duyduklarını ifade etti. Salonun yeniden basketbola kazandırılmasıyla ilgili camiaya bir sözleri olduğunu hatırlatan, bu doğrultuda çalıştıklarını söyleyen Mevlit, kısa vadeli hedeflerinin salonu önümüzdeki hafta içinde altyapı takımlarına açmak olduğunu söyledi. Mevlit “altyapı takımlarımız antrenman yapmak için salon veya uygun saat bulamıyor. Başaran Spor Salonu’nun devreye girmesiyle bu sorunun kısa vadeli olarak çözüleceğine inanıyoruz” dedi.

Çağdaş ve ülke basketboluna yakışır bir salon


Uzun vadede federasyonun iddialı bir projesi olduğunu da anlatan Mevlit, hedeflerinin salonu çağdaş ve ülke basketboluna yakışır seviyede yenilemek olduğunu söyledi. Mevlit “bununla ilgili bir çalışma başlattık. Bu kadar iddialı bir proje için bütçeye ihtiyaç var. Proje tabii ki Spor Dairesi tarafından yapılacak ancak bizler de her tür katkıyı yapacağız. Spor Dairesi yetkilileri bize salonun yenilenmesi için gerekli kaynağın bir sonraki yılın bütçesine konacağını bildirdi. Bizler de gerekli çalışmayı yapıp Spor Dairesi’ne sunacağız” dedi.

Spor Dairesi ile işbirliği


banner134
Salonun yenileme çalışmalarının, projenin ortaya çıkması ve bütçenin de yaratılması durumunda 2021 yılı Mayıs veya Haziran ayında başlayabileceğini belirten Mevlit, Spor Dairesi ile yönetimiyle Başaran Spor Salonu ile ilgili sorun yaşanmadığına değinen Mevlit, gelişmelerin hızlı olduğunu, bir sorun olmadığını, tamirat çalışmalarının Spor Dairesi’nin bilgisinde başlatıldığını ve işbirliğinin üst düzeyde olduğunu söyledi.


Orhun Mevlit, Temmuz ayı sonundan beridir yoğun bir çalışma temposuna girdiklerini, pandemiden dolayı çok zor bir dönemden geçildiğini belirterek belirsizlikler ve bütçe kısıtlamaları nedeniyle eforlarının arttığını vurguladı.

Basketbolu güzel günler bekliyor


Orhun Mevlit, “Bu şartlara rağmen 2 aylık bir sürede çok iyi işler çıkardığımızı düşünüyorum. Kurumsal altyapımızı her geçen gün geliştiriyoruz. Sosyal medyamızı yavaş yavaş canlandırmaya başladık. Hakemlerle ve hakem standartları ile güzel bir çalışmamız oldu, çok iyi bir çalışma ilişkisi kurduk, yakında hakem eğitimlerimiz başlıyor. Altyapı ile ilgili bazı değişiklikler de yaptık. Ardından Başaran Spor Salonu’na el attık. Hedef şimdi maçları güvenli bir ortamda oynatmak. Tüzük çalışmaları da gündemimizde, hukukçularımız çalışmalarını sürdürüyor. Bizi izlemeye devam edin. Basketbolumuzu güzel günler bekliyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75