Başkanlar istikrarlı

banner37

K-Pet Süper ve 1.Lig’ de 2019-2020 futbol sezonu tamamlanırken, kulüp başkanlarında da değişimler yaşandı. Futbol ailesi içerisinde en zor görevleri üstlenen başkan ve yönetimler kulübün geleceğini sağlam temeller üzerine kurma adına yapılan hamleler, ekonomik yapıları iyileştirme, geliştirmek sabit gelir getirici kaynaklar artırma yönünde çok yoğun uğraşlar verirken, bir yandan da sportif başarıyı sağlayabilmek içinde gece gündüz çalışmalar yapıldı

Başkanlar istikrarlı
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Sezon başından beri çok yoğun bir şekilde çalışan kulüp yönetimleri ağırlaşan ekonomik şartların yanında kulüp giderlerinin üst seviyelere çıkarabilmek için yapılan hamlelerde zaman zaman sıkıntılar yaşandı.

Değişim Yaşamayan Kulüpler


K-Pet Süper Lig’de mücadele eden Binatlı, Cihangir, Doğan Türk Birliği, Düzkaya, Gönyeli, Gençlik Gücü, Göçmenköy, Hamitköy, Küçük Kaymaklı, Lefke, Mağusa Türk Gücü, Merit A.Yeşilova, Türk Ocağı, Yenicami olmak üzere 14 takım kulüp başkanları değişim yaşamadan istikrarlı bir şekilde görevlerini sezon sonuna kadar sürdürmeyi başardı.

 


K-Pet 1.Lig’de ise B.Bağcıl, Çanakkale, Yonpaş Dumlupınar, Dörtyol, Esentepe, Görneç, Gençler Birliği, Girne Halk Evi, Lapta, Mormenekşe, Maraş, Yalova olmak üzere 12 takım kulüp başkanları adına değişim yaşamadı.

Hüzünlü Veda


Süper Lig’de ekonomik sıkıntılar içerisinde zor bir sezon geçiren efsane Çetinkaya, Başkan Dr. Bülent Dizdarlı, Koronavirüs ile başlayan sıkıntılı süreçte, ekonomik ve sağlık açısından da zor bir dönemeçten geçildiğinden dolayı liglerin oynatılmamasından yana görüş ortaya koyarken, karar alma adına da olağan üstü genel kurul kararı aldı. Genel kurulda üyelerden destek bulmayan başkan Dr. Bülent Dizdarlı, başkan adayı çıkması ile görevinden istifa etti. Yönetimde görev yapan Ceran Tunalı aday olarak seçilmesinin ardından, ligde kalan 8 haftalık periyotda ekibi ile birlikte yaptıkları mücadelede başarılı olamayarak efsane Çetinkaya tarihinde ilk kez 1.lig düştü.
 

Değişim Sonrası Play-Out Dışında Kalındı

 

Süper Lig’de istikrarsız bir grafik çizen Baf Ülkü Yurdu Koronavirüs öncesi ligde 22.haftada dokuzuncu sırada yer alırken, liglerin asıkaya alınması ile verilen arada Başkan Erhan Arıkan görevinden istifa etti. Yaşanan başkanlık krizi sonrasında Baf Ülkü Yurdu’nda futbolcu ve takım kaptanı olarak görev yapan, futbolu bıraktıktan sonrada yönetici olan Ahmet Ertay, göreve gelmesinin ardından kalan 8 haftalık periyotda ekibi ile birlikte iyi çalışarak ligi altıncı sırada tamamlayarak play-out’un dışında kalmayı başardı.

Başarıya Rağmen Değişim


1. Lig’de sezon öncesi oluşturduğu dikkat çekici kadro yapısı ile tek hedefin şampiyonluk olduğu Mesarya, lige müthiş bir başlangıç yaparak zirve yarışında hep zirvede yer almasına rağmen Kulüp Başkanı Vedat Koçak, özel işlerinin yoğunluğundan dolayı ligin 13.haftasında görevinden istifa ederek olağanüstü genel kurula gidildi. Mesarya’da yaşanan bu gelişme sonrasında geçtiğimiz sezon olduğu gibi tekrardan eş bakanlık sitemine dönülerek Ömür Devecioğlu-Halil Topaloğlu ikilisi 14.haftada göreve getirildi. İlk devrenin son iki haftasında göreve gelen eş başkanlar Ömür Devecioğlu-Halil Topaloğlu sponsor desteği ile ikinci devre de aynı başarıyı sürdürerek, Mesarya’ya şampiyonluk yaşatarak tarihinde ilk kez Süper Lig’de mücadele etme hakkı kazandırıldı.


 

Değişime Rağmen Play-Out


1.Lig’de inişli çıkışlı bir grafik çizen Karşıyaka’da başkan Mustafa Dağgül yoğun işlerinden dolayı görevinden ayrılması ile başlayan başkanlık krizi Ahmet Düzdaban’ın göreve getirilmesi ile son buldu. Başkan Ahmet Düzdaban yönetiminde lig yarışında başarılı olmak için verilen mücadelede son anda play-out’a kalan Karşıyaka başarılı olarak ligde kalamayı başardı.

Değişim Sendromu


1.Lig’de geçtiğimiz sezon play-off finalinde Süper Lig’e yükselmeyi kaybeden Ozanköy’de sezona başkan Mustafa Karabina ile1.Lig hazırlıklarına başladı.  Kadrosundan çok önemli ve deneyimli futbolcuları kaybeden Ozanköy’de yeni oluşturulan kadro ile ligde istenilen sonuçları alınamadı. Sezon öncesi hazırlık döneminde teknik adam sıkıntısı yaşayan Ozanköy lige yeni antrenör ile girmesine rağmen lige iyi bir başlangıç yapamayarak teknik adam değişikliğine rağmen toparlanma sürecine giremedi. Ozanköy’de kulüp başkanı Mustafa Karabina 10.hafta görevinden istifa etmesi ile başlayan yeni bir şok dalgası sonrasında geçtiğimiz sezon olduğu gibi yine Gülkan Karaaziz’in kulüp başkanlığına geri dönmesi ile birlikte son buldu. Ancak ligin ilk devresini iyi yerde tamamlayamayan Gülkan Karaaziz yönetimindeki Ozanköy’de işler ikinci devrede de iyi gitmedi. Daralan ve gençleşen kadro yapısı içerisinde beklenilen sonuçlar alınamayarak ligen düşmekten kurtulamadı.

 

Süper Lig Kulüp Başkanları

Baf Ülkü Yurdu: Erhan Arıkan (22 hafta) (Ahmet Ertay-8 hafta)

 

Binatlı: Orsel Neşe (30 hafta)

 

Cihangir: Aytaç Karavezirler (30 hafta)


 

Çetinkaya: Bülent Dizdarlı (22 hafta), (Ceran Tunalı-8 hafta)

 

Doğan Türk Birliği: Bayar Piskobulu (30 hafta)

 

Düzkaya: Vedat Hacıabitoğlu (30 hafta)

 

Gençlik Gücü: Sırdaş Kaptanoğlu (30 hafta)

 

Gönyeli: Ömer Saykal (30 hafta)

 

Göçmenköy: Ersan Karataş (30 hafta)

 

Hamitköy: Evren Mannaş (30 hafta)

 

Küçük Kaymaklı: Akay Aşina (30 hafta)

banner134

 

Lefke: Adnan Doğruyol (30 hafta)

MAğusa Türk Gücü: Koral Bozkurt (30 hafta)

 

Merit A.Yeşilova: Redif Nurel (30 hafta)

 

Türk Ocağı: Ahmet Arslan (30 hafta)

 

Yenicami: Ali Vehid (30 hafta)

Birinci Ligi Kulüp Başkanları

B.Bağcıl: Durmuş Aydın (30 hafta)

 

Çanakkale: İbrahim Şeker (30 hafta)

 

Yonpaş Dumlupınar: Mehmet Evram (30 hafta)

 

Dörtyol: Erhan Öztürk (30 hafta)

 

Esentepe: İbrahim Beyazbayram (30 hafta)

 

Gençler Birliği: Rifat Berkel (30 hafta)

 

Girne Halk Evi: Veli Esendağlı (30 hafta)

 

Görneç: Mehmet Şah (30 hafta)

 

Karşıyaka: Mustafa Dağgül (7 Hafta), Ahmet Düzdaban (23 hafta)


 

Lapta: Burcu Beyoğlu (30 hafta)

 

Mormenekşe: Mahmut Çiftçioğlu (30 hafta)


 

Mesarya: Vedat Koçak (13 hafta), (Ömür Devecioğlu-Halil Topaloğlu 17 hafta)

Maraş: Hasan Oy (30 hafta)

 

Ozanköy: Mustafa Karabina (10 hafta), Gülkan Karaaziz (20 hafta)

Yalova: Reşat Erçin (30 hafta)
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75