banner6

Başkanlar sıkıntılı

banner37

K-Pet Süper ve 1. Lig futbol sezonu ilk devresi tamamlandı. Liglerde çok fazla kulüp başkanın istifası gündeme gelmese de, ağırlaşan şartlar neticesinde bazı başkanların görevlerinden ayrıldığını görüyoruz

Başkanlar sıkıntılı
banner150 banner151 banner143

Ahmet OGAN
 

Efsanede değişim askıya alındı


GAÜ-Çetinkaya’da Kulüp Başkanı Asım Vehbi, ligin 11. haftasında evinde oynadığı ve 2-1 kazandığı Lefke maçı sonrası futbolcular arasında yaşanan sözlü tartışmalar ve diyaloglardan sonra görevinde ayrıldığını açıkladı. Beklenmedik bir şekilde yaşanan başkanlık krizi yapılan yönetim kurulu toplantısında Başkan Asım Vehbi ikna edilerek görevine devam etti.

 

Süper Lig’e krizle geldi


Ozanköy sezon başında yaşadığı krizler ile sarsıldı. Sami Otçuoğlu başkanlığındaki Ozanköy’de camia içerisinde yaşanan gelişmelerden sonra Kulüp Başkanı Sami Otçuoğlu görevinden istifa etti. Sıkıntılı süreci Ali Piro’nun kulüp başkanlığına getirilmesi ile birlikte atlatan Ozanköy, ligin ilk devresinde beklenilen başarıyı sağlayamayınca Başkan Piro 8. hafta görevinden istifa etti. Ozanköy kulüp başkanlığına Otçuoğlu yeniden döndü.


 

Değişim sonuç vermedi

1. Lig’in Karpaz bölgesi temsilcisi Kaya Mehmetçik’te ligde istenilen sonuçlar gelmeyince 4. hafta Başkan Hüseyin Göymen görevinden istifa etti. Bir haftalık çalışma programı sonrasında 6. hafta göreve getirilen Yusuf Alpargün ile de başarı elde edilemeyince başkan 13. hafta görevinden ayrıldığını açıkladı. Yapılan yönetim kurulu toplantısında başkan Yusuf Alpargün ikna edilerek göreve devam kararı alındı.

 

Seçime yönelik değişim


Dumlupınar ile Maraş Gençlik kulüp başkanları erken genel seçimden dolayı tüzük gereği görevlerinden ayrıldı. Dumlupınar’da 9. hafta, erken genel seçimde aday olan Başkan Güneş Güneşoğlu görevini asbaşkan Mehmet Evram’a devretti. Maraş Gençlik’te erken genel seçimde aday olan Başkan Kenan Akın görevine tüzükte yapılan değişiklikle birlikte devam etti. 

K-Pet Süper Lig

Ozanköy: Sami Otçuoğlu, (Sezon öncesi), Ali Piro (Sezon öncesi), Ali Piro (8. hafta), Sami Otçuoğlu (9. hafta)

GAÜ-Çetinkaya: Asım Vehbi (11. hafta) (devam kararı aldı)

K-Pet 1.Lig

Mehmetçik: Hüseyin Göymen (4. hafta), Yusuf Alpargün (6. hafta göreve başladı.13. hafta istifa etti, geri döndü.)

Dumlupınar: Güneş Güneşoğlu (9. hafta), Mehmet Evram (10. hafta)

Maraş: Kenan Akın (9. hafta) (Göreve devam etti)

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 12:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110