Başkanlardan destek

banner37

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Mali Genel Kurulu, Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. COVID-19 pandemi nedeni ile sağlık tedbirleri alınan, maske zorunluluğu ve sosyal mesafe kurallarına uygun gerçekleştirilen genel kurulun ilk kısmında faaliyet ve mali raporlar okunup aklanırken, ikinci kısımda 2020-21 futbol sezonunun değerlendirilmesi ile ilgili konu görüşüldü

Başkanlardan destek
banner99

Genel kurulda KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ve Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı’nın yaptığı konuşmaların ardından söz alan kulüp başkanları, sağlık, futbol ekonomisi ve yeni sezon konusunda düşüncelerini paylaşırken, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’na futbolun devamı için yapılacak hazırlıklar konusunda yetki verdiler. Kulüp başkanlarının görüşleri şu şekilde oldu:

Çıldır, hazırlanan yazıyı genel kurulda okudu


Gönyeli Kulübü Başkanı Mehmet Çıldır, yönetim, teknik heyet ve futbolcuların hazırladığı yazıyı genel kurula okudu. Yazıda yeni sezon planlamasının yapıldığına işaret edilirken, geçmiş sezonun tek PCR testi ile tamamlandığı belirtildi. Yazıda futbol sektörünün ciddi bir ekonomi yarattığına, binlerce kişinin ekmeğini buradan kazandığına işaret edilirken, 1 yıl oynanmamasının büyük olumsuzluklar yaratacağına, futbolun gerekli sağlık önlemleri alınarak antrenmanlara başlanmasına vurgu yapıldı.

Esendağlı: Futbolun en erken zamanda başlaması taraftarıyız


GHE Başkanı Veli Esendağlı, futbolun en erken şekilde başlaması taraftarı olduklarını, 2 gün önce Başbakan Ersin Tatar’ın kulüplerini ziyaret ettiğini ve 1 Ekim’de idmanlara başlanabilmesi konusunda olumlu konuştuğunu, KTFF Başkanı’nın da dediği gibi 2020 bitmeden maçlara başlanmasını umut ettiklerini belirtti.

Esendağlı, futbolun oynanması için adımlar atılması konusunda Sağlık Bakanlığı’na yazı gönderen KTFF’nin bunu daha erken yapmasını beklediklerini, geç de olsa bu yazıyı gönderdiği için Başkanı Sertoğlu’na teşekkür etti. Esendağlı ayrıca Kulüpler Birliği’nin kendilerine daha fazla danışması gerektiğini, karar alma mekanizmasında tüm kulüplerin de dahil edilmesini istedi.

Arslan: Kararda sağlık, ekonomi ve futbol sevgisi göz önünde bulundurulmalı


Türk Ocağı Kulübü Başkanı Ahmet Arslan ise konuşmasında bir sporcunun sağlığına bir şey olacaksa 2020-21 sezonunun hiç olmamasını istedi. “Bazı kesimler ekonomik hayatlarının devamı için ses çıkarabilir, bazılarının ufku çok daha geniştir, farklı noktalardan da olaylara bakar” diyen Arslan, futbol oynansın diyenlerin neden oynanmamalı açısından da olaylara bakmaları tavsiyesinde bulundu.


Arslan, sağlığın, ekonominin ve futbol sevgisinin göz önünde bulundurularak karar alınmasını istedi.

Doğruyol’dan Kulüpler Birliği’ne eleştiri, alınacak karara saygı


Lefke Kulüp Başkanı Adnan Doğruyol ise oldu-bittiye gelmeyeceklerini, Kulüpler Birliği’nin zayıflıkları olduğunu, her yıl genel kurul yapmadığını, pasif kalarak sorunlara uzak durduğunu belirtti. Kulüp olarak çoğunluğun kararına uyacaklarını, bu konuda yetkiyi KTFF Başkanı’na vermek istediklerini söyledi.

Karataş: Gerekli hazırlıklar yapılsın, bize yeterli hazırlık süresi de verilsin


banner134
Göçmenköy Kulübü Başkanı Ersan Karataş, futbolun 1 yıl ertelenmesi gibi bir karar olmadığı halde bunu gündeme getirmenin anlamsız olduğunu, birkaç antrenörün yüzünden ortamın gerildiğini, kimsenin kulüp başkanları karşısında saygısını yitirmemesini istedi. Futbolun oynanmasından yana olduklarını belirten Karataş, gerekli hazırlıkların yapılmasını, başlayacağı dönem öncesinde de 8 hafta hazırlık süresi istediklerini aktardı.

Mannaş: Önce hazırlıkların tamamlanması gerekiyor


Hamitköy Kulübü Başkanı Evren Mannaş ise yapılması gerekenler gerçekleşmeden futbolun oynanmayacağını herkesin bildiğini, pandeminin dünyanın başının belası olduğu bir dönemde hazırlıkların çok ciddiye alınmasını istedi. Kulüp olarak Başkan Sertoğlu’nun arkasında olduklarını ifade eden Mannaş, tersi olsun diye uğraşılırsa sağlık ve ekonomik kaosun içinden kimsenin çıkamayacağını savundu.

Bozkurt: Öncelikle sağlığa bakıyoruz


MTG Başkanı Koral Bozkurt konuşmasında öncelikle sağlığa baktıklarını, geride kalan sezonu sıfır vaka olduğu için tamamlamak istediklerini hatırlattı. Kulüpler Birliği olarak son yaptıkları toplantıda lig oynanmasın kararı aldıkları söylemlerinden büyük rahatsızlık duyduğuna vurgu yapan Bozkurt, bunun büyük bir yalan olduğunu vurguladı. Bozkurt, MTG olarak yeni sezonun oynanmasını istediklerini, yaptıkları yatırımın günlük olmadığını belirtti.

Nurel: Kulüplerin yaşayacağı mali sıkıntıları iyi düşünelim


Merit Alsancak Yeşilova Kulübü Başkanı Redif Nurel ise dünyada futbolun nasıl oynandığına iyi bakılması gerektiğini, orada herkesin tesislerde kaldığını belirterek, oradaki profesyonel anlayışla bizdekinin aynı olmadığını belirtti. Nurel, sağlıklı şartlar oluşması yanında işin bir de ekonomik ayağı olduğunu belirterek, sponsorunun bundan vazgeçmeyi düşündüğünü, bu durumların örneklerinin olduğunu, kulüplerin mali açıdan sıkıntılar yaşayacağına vurgu yaptı.

Öztüccar: Yetki bizde değildir


Değirmenlik Kulübü Başkanı Emirali Öztüccar ise futbol oynanması yetkisinin KTFF’de değil Sağlık Bakanlığı’na bağlı üst kurulda olduğunu belirterek, kendilerinin futbol sevgisini kimsenin sorgulamaya hakkı olmadığını söyledi. Kulüpler Birliği eleştirilerine de değinen Öztüccar, birlik yönetiminde genel kurulda yetki verdiklerini hatırlattı.

Tahsin: Dünyada ve ülkede vaka sayıları artıyor


Binatlı Kulübü adına konuşma yapan Özel Tahsin, dünyada ve ülkede artan vaka sayılarına dikkat çekerek, işyerlerinin kapandığını, insanların işsiz kaldığını, sponsorların azaldığını aktardı. Tahsin, yabancı oyuncu kontenjanı konusunda da bir kargaşa olduğunu, bunun genel kurul ile düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75