Basketbol Antrenör  Semineri tamamlandı

banner37

KKTC Basketbol Federasyonu’nun Türkiye’nin en deneyimli basketbol antrenör eğitmenlerinin katılımı ile düzenlediği ‘Basketbol Antrenör Gelişim Semineri’ tamamlandı. Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) RA-25 Spor Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerinin ikinci günü yoğun programa sahne oldu

Basketbol Antrenör  Semineri tamamlandı
banner90
banner99

Demizözü’nden uygulamalı eğitim


Birçok basketbol antrenörünün katılım gösterdiği seminerin ikinci gününde ilk ders Aydın Demirözü tarafından verildi. ‘Atletik Performans Çalışmalarında Yeni Trendler’ isimli derste Demirözü uygulamalı olarak kursiyer antrenörleri bilgilendirdi.

Kavak, antrenör oyuncu ilişkileri konusunda farklı perspektifler sundu


banner134
Günün 2. oturumu Simru Kavak tarafından ‘Aile, Oyuncu, Antrenör İlişki Yöntemleri’ konulu eğitim verildi. Bu oturumda Kavak, antrenörlerin oyuncuları motive etme ve geliştirmesiyle ilgili birçok farklı detaya yer verdi.

Kapanış Yavuz ve Yakan’dan


Seminerin ikinci gününün öğleden sonra oturumunda ise Hakan Yavuz tarafından Pick and Roll Savunma Çeşitleri ve Alaeddin Yakan tarafından Pick and Roll Hücum Çeşitleri konusunda eğitim verildi. İki deneyimli ismin eğitimleri de kursta yer alan antrenörler tarafından dikkatle dinlendi.

Teşekkür plaketi


Basketbol Antrenör Gelişim Semineri’ne konaklama sponsoru olan MC Palace Hotel’e federasyon tarafından teşekkür plaketi sunuldu. Türkiye’den gelen konuklar onuruna düzenlenen akşam yemeğinde KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütçü, teşekkür plaketini MC Palace Hotel Direktörü Ülkü Çangar’a sundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75